צפו בוידאו • פרוש מכריז בכנסת: "אני וילדיי נצעד בגאווה לכלא"

במהלך דיון בכנסת שהתקיים אמש (ד'), הכריז ח"כ מאיר פרוש מ'יהדות התורה' כי הוא וילדיו יצעדו בגאווה לכלא, אם יכפו גיוס לצבא.

צפו בוידאו המלא, באדיבות ערוץ הכנסת:
https://vimeo.com/69671807
"אני חייב לומר לכם", אמר פרוש בדיון, "גם אם אני לרגע רציתי להתפתות ולחשוב ששר החינוך יידע להתעלות ולו כדי שאחרי מספר שנים שהוא יכהן – אני לא יודע כמה זמן הוא יכהן – כשר חינוך, הוא יוכל לבוא ולומר: בתקופתי מיגרתי את האלימות. הוא בא לפה וביקש לדחות את הצעת החוק שאני העליתי כאן.

"ולמה אני מופתע? אני אגיד לך את האמת, אני ציפיתי שממשלה שהיא פועלת באגרסיביות, ציפיתי ששלטון שמשתמש בכוחו הפרלמנטרי לכפות דרך חיים, לכפות דרך חינוך ובעיקר על-ידי משרד החינוך, צריך כן לנקוט יוזמה וצריך כן לאמץ חוק כזה. לא לומר לנו שעל ידי חוק – אנחנו לא מאמינים שעל ידי חוק אנחנו נוכל לשנות. הרי משרד החינוך בימים אלה פועל בשיטה הזו".

"אני שמעתי שלאחרונה, כדי להתמודד עם העובדה שחלק מהאוכלוסייה לומדת ולא עובדת, אתם מבקשים לקצץ בתקציבי החינוך של אותם מוסדות בהם מתחנכים הילדים שהוריהם לומדים. איך זה מתיישר עם מה שאתה ענית לי עכשיו, שאתה לא חושב שעל ידי חוק אתה יכול לשנות את הדברים האלו?

אני באמת יוצא מתוך הנחה שאתם לא עושים עכשיו את החקיקה לפגוע במוסדות חינוך שהילדים שההורים שלהם לומדים ולא עובדים, אתם עושים את זה סתם כדי להרעיב את אותם ילדים אלא כדי לשנות את ההתנהלות של ההורים הלומדים. אז למה לא לאמץ את הצעת החוק הזו?

אבל מאחר ועוד נותרה לי דקה, אני רוצה כן לומר משפט, ואני רוצה כאן, דווקא כשיש נוכחות רבה של חברי כנסת, לומר לכם: אתמול ועדת פרי, בראשותך השר פרי, העברתם לממשלה שתדון ביום ראשון כנראה על הצעת חוק שהכותרת שלה היא בעצם לראשונה, לאחר 65 שנה, רק 1,800 תלמידים שלומדים בישיבה או בכוללים יזכו לדחייה של הצבא. גם הם באיזושהי דרך של כפייה לראשונה.

"אני רוצה לומר לכם: אני אבא ל-12 ילדים אבל בבית יש לי עדיין שני ילדים – אחד בן 18 וחודשיים ואחד בן 16 וארבעה חודשים. אני אומר לכם, גם אם יעבירו כאן בכנסת חוק, הם ישמעו למה שראשי הישיבות יגידו להם, הם ישמעו למה שהאדמו"רים יגידו להם.

הם ילכו, הילדים שלי, אני אומר לכם, הילדים שלי ישמעו לרבנים – והם ילכו לכלא, ואתם לא תצליחו בשום פנים ואופן לפגוע בתלמיד אחד מאותם מוסדות שיושבים ולומדים. לא יעזור לכם, כי אנחנו מייצגים את ההיסטוריה, אנחנו ממשיכים עם אותה הדרך מאז הר סיני. נלך לכלא ואתם תישארו כפי שתישארו: עם האלימות".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.