צפו בוידאו: הסערה שעוררה קלדרון כשאמרה לבחורים בכנסת: "למה אתם מתבטלים כאן לכו ללמוד"

ח"כ רות קלדרון מיש עתיד ניצלה חצי דקה שנותרה לה והחלה להטיח דברים נגד תלמידי ישיבה שישבו באותה עת ביציע של הכנסת: "דבר אחרון שאני רוצה לומר ב-27 שניות שלי זה שהחילול השם היום יומי הזה של אנשים שלבושים כתלמידי חכמים ויושבים פה במליאה למעלה בבטלנות, בלי ספר, שעה אחרי שעה, מוציא אותי מדעתי. זה מבייש את הלבוש של תלמיד חכם, זה מבייש את הערך של ביטול תורה".

קלדרון הציעה: ואני מבקשת מכם או להביא ספרים או ללכת לבית-מדרש וללמוד", אך הדברים שאמרה הסעירו את כל מליאת הכנסת, מיכל רוזין (מרצ) צעקה לעברה: "מה איכפת לך, מה, את מחנכת אותם?".

ורות קלדרון השיבה: "לי זה מפריע, אני כבן-אדם שמעריך את התורה אני לא יכולה לסבול אנשים מתבטלים ברשות התורה. קשה לי", והוסיפה מילה שגרמה לסערה רבה במליאה: "בגלל שהם חרדים והם ממומנים בישיבות ובשביל שהם ילמדו תורה הם ממומנים מכספי. זה מבייש את התורה".

בתום הסערה בכנסת אמר היו"ר יצחק וקנין: "רבותי, רבותי, אין ספק שזה לא היה במקומו מה שעשתה חברת הכנסת רות קלדרון, אין ספק. אי-אפשר להכתיב לאף אחד מה לעשות. יושבים פה עשרות אנשים בתוך ה-. יש פה ארבעה חרדים, חמישה חרדים, וגם אם היו עשרים. יושבים פה כל כך הרבה אזרחים ומסתכלים וזו זכותם הלגיטימית". ואף הוסיף תוך כדי שהוא מכוון דבריו לקלדרון: "ואני מציע עוד משהו, רבותי, אף אחד לא מממן אף אחד במדינה הזאת. אין שום איזה פטרונות דווקא על הציבור החרדי".

צפו בסערה שעוררה רות קלדרון בכנסת – באדיבות ערוץ הכנסת

צילום תמונה ראשית: פלאש 90

14 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. קלדרון צודקת. הפרזיטים האלה לוקחים כסף מהמדינה כדי ללמוד, ובפועל מתבטלים. האם-אמא של הבטלנות.

  קורצ'אק |
  הגב
 2. כסילה שבאה לומר לחכמים מה לעשות , הצליחה להצחיק אותי ,שתחזור בתשובה קודם

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 3. אין מה להתלהם. אזרחים בזמנם החופשי יכולים לבוא לכנסת אבל חרדים שמקבלים קצבאות ולא הולכים לעשות צבא רק בשביל שילמדו תורה כמו שהם רוצים וסוחטים – אז שלפחות לא יראו בציבור שהם לוקחים את הכסף ולא לומדים. בתור חילוני לא איכפת לי מפגיעה בכבוד התורה איכפת לי שהם לוקחים בשביל זה כספים של כולנו. כן אנחנו מממנים אותם.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 4. בושה וחרפה. אני חילוני גמור, ומסתייג לחלוטין מדבריה של חה"כ. מניין לה מה עושים אותם צופים שיושבים וצופים במעשה הדמוקרטיה שהיא לכאורה מכבדת כל כך? זה בעיניה ביטול תורה? היא לא עושה כבוד להשקפות שלה, ולא מעוניינת לחלוק אותם עם אחרים שעליהם אין היא יודעת דבר מלבד הבגדים אותם הם לובשים. היא הפכה את אולם המליאה למושב לצים.

  אני מצטער מאוד על הפגיעה בכבודם של מי שהיו שם ואליהם כיוונה את הדברים שלה. לא ראוי ולא יאה.

  לא כך בונים הדברות, כך בונים הפרדה, ריחוק וזלזול הדדי.

  מיכאל |
  הגב
 5. האירוניה שבדברים..
  כשהחרדים "לא נוטלים חלק" בדברים שאזרחים מן המניין במגזרים האחרים כן- באים אליהם בטענות.
  עכשיו, כשיש כמה כאלה- אזרחים שבמקרה משתייכים לזרם החרדי (לפחות בחזותם) שמכל סיבה שהיא באו לצפות בכנסת. יושבים במקום שמיועד לאזרחי המדינה- בדיוק כפי שכל אזרח אחר היה יושב שם, וזה יכול היה להיות סטודנט, דוקטור או פועל בנין- גם שם יש להם טענות!
  למה כל העובדים / התלמידים במדינה הזאת, שאינם חרדים, יושבים כל הזמן בעבודה על המחשב / הספר נון-סטופ?!??
  שלא לדבר על חוסר התרבות והברבריות ההתנהגותית. התנהלות שמביישת אפילו גן ילדים.
  תעודת עניות חוסר בגרות מנטלית ושכלית.

  dj |
  הגב
 6. בושה וחרפה לכל כנסת ישראל זה נראה יותר כמו שוק מאשר כנסת וכל זה בגלל איזה פוסטמה…

  ארי |
  הגב
 7. חילונית מרובעת כמו כל החילונים. כולם חושבים שאנחנו מלאכים. כל דבר קטן שקורה בציבור החרדי כל הציבור החילוני נזעק, מוכיח, מגנה, כאילו שהם שומרים על כל התורה כולה…

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 8. מילים כדורבנות!!!! מה לעשות הגברת קלדרון צודקת !!!!!!!!!!!!!

  מצביעת שס |
  הגב
 9. מה שעשתה קלדרון כבוד לתורה הקדושה לא עשה אף אחד מהחכי"ם החרדים המחופשים!!! אך שלא תתן יד לחוקים נגד התורה הקדושה!!! קלדרון היום פרסמה בענק שאין מושג כזה "דמוקרטיה"!!! אשריה לעולם הבא!!!

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
  • גברת קלדרון —– לכי תשימי קודם כל כיסוי ראש ותחזרי בתשובה לפני שאת זועקת זעקות שווא

   משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
   הגב