צפו בוידאו: התרגיל של יוגב: ורגעי ההכרעה על הסנקציות

הפתעה בועדת שקד: חברי הוועדה אישרו את נושא הסנקציות, אך  מי שגנב את ההצגה היה ה ח"כ מוטי יוגב (הבית היהודי)  שביקש בקשה להצבעה מחודשת (רביזיה) ובשל כך תתבצע ההצבעה על הסעיף במועד אחר.

יו"ר הוועדה ח"כ שקד הייתה שותפה לבקשת הרביזיה שהגיש חבר סיעתה. "ישנם עוד כמה נושאים שאינם פתורים", אמרה. "כשנגיע להסכמות לגביהם יובא הסעיף להצבעה מחודשת".

בר הוועדה עפר שלח (יש עתיד), שלא הכיר את עמדת שקד, אמר: "הייתה הכרעה של ראש הממשלה ואנחנו נהגנו על פי ההכרעה הזו, שהייתה בהתאם לדרישת יש עתיד. אנחנו מצפים שכל מפלגות הקואליציה יפעלו בהתאם לצורך קידום החוק".

 

חבר הוועדה, ח"כ עומר בר לב (העבודה), מתח ביקורת על שלח ולפיד: "כמי שרוצה שיוויון בנטל, מזעזע אותי לראות כיצד קואליציית האינטרסים מנווטת את הספינה בלי דרך, תוך שהיא שוכחת מהו היעד האמיתי של החוק – הגדלת השוויון. אני מקווה שבסופו של דבר נוכל לשנות קצת לטובה את החוק".

ח"כ עופר שלח הגיב : חוק השוויון בנטל הוא שינוי מהמעלה הראשונה, חיוני להמשך קיומו של צה"ל כצבא העם ולקיומה ושגשוגה של הכלכלה הישראלית. הוא יוציא מיידית לשוק העבודה עשרות אלפי חרדים, המתקיימים היום מקיצבאות המדינה, ויביא להגדלה דרמטית במספרם של החרדים המשרתים בשירות צבאי ואזרחי.

לראשונה בתולדות המדינה נקבע שאם החרדים לא יתגייסו בשיעור שקבעה הממשלה, תוחל עליהם חובת גיוס כמו על כל אזרחי ישראל. בצד זאת יקוצר השירות לבנים בצה"ל, ויוחל מודל חדש, שוויוני וראוי יותר של שירות חובה. זו היתה אחת מהבטחות הבחירות העיקריות של 'יש עתיד', והיא מומשה במלואה כפי שהוצגה במצע שלנו, ללא פשרות וויתורים, בזכות נחישות ואמונה שגברו על כל המכשולים.

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.