"ההכרעה של המר"ן בסוגיה הביטחונית" צפו בוידאו בסיפור מיוחד מפי הרב אלי ישי

הסתלקותו של מרן רבי עובדיה יוסף הכתה את כל הדור, ובפרט את המקורב ביותר אליו בשנים החרונות אלי ישי שזכה סוף סוף לקבל את רשות הדיבור לנאום בעצרת לרגל השלושים יום מפטירתו.

הרב ישי פתח בהספד על על הדמות הענקית כמרן, "ענק שבענקים, והנה סולם מוצב ארצה וראשו מגיע השמימה", אבל: "מרן היה בקיא בכל מכל כל אבל גם בנושאים ביטחוניים שהיו נחתכים לפיו".

וכאן הוא הפתיע בסיפור מדהים על מרן: "באחד הדיונים הביטחוניים שהיו צריכים לקבל הכרעה עם השלכות מאוד קריטיות, אמרתי לראש הממשלה אני רוצה להתייעץ עם מרן, ובפרט שאנחנו לשון מאזניים, ותראו איך שלא יצאה תקלה תחת ידו, כמו בסוגיה הוא שואל מה אומר ראש הממשלה?, ראש השב"כ?, מה אומרים ראשי הביטחון והוא דן לעומק ונכנס לכל נבכי הפרטים, ממש כמו שקלא וטריא ראשונים ואחרונים עד שהוא ענה תשובתו המופלאה",

ישי ממשיך בסיפורו: "אני נכנס לחדר הממשלה וכולם שואלים אותי פה אחד "מה אומר מרן", מה הכריע גדול הדור, מה ההכרעה של הרב עובדיה, וכששמעו את ההכרעה כולם נדהמו מעוצם הפסק שלא השאיר שום תהיה או תקלה בדרך, כי כל הכרעה או פסק שמרן הכריע היתה הצלחה אדירה בכל התחומים". סיים ישי את נאומו המיוחד והראשון לעילוי נשמת המרן.

צפו בוידאו בסיפור המרגש בדקה (5:40)

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.