צפו בוידאו סוער: ניצולי שואה תוקפים את לפיד: "נולדת בבית של ניצול שואה" ואת שר הרווחה: "אתה מוביל אותנו לאומללות"

הבוקר (שני) נערך דיון סוער בוועדה לענייני ביקורת המדינה של הכנסת, שמעוניינת להעביר את טיפולם של ניצולי השואה למשרד הרווחה.

השתתפו בדיון שר האוצר יאיר לפיד, וכן שר הרווחה מאיר כהן, והם שמעו דברים קשים מפי ניצולי שואה שנכחו בוועדה.

הכל נראה היה שקט ופסטורלי,  בפרט שמאיר כהן זעק וזעק בגרון ניחר שהם יעזרו ויסייעו לניצולי השואה בכל הכוח, אך אז אחד מהניצולים, אברהם ברקוביץ' שמו, אמר למאיר כהן התפרץ: "לאסוננו הגדול, משרדך הוא המקופח ביותר, העלוב ביותר, מסיבות אידיאולוגיות כמובן, ולשם אתם רוצים להביא אותנו. לא יהיה כדבר הזה".

ואף הוסיף: "המשרד מקופח מסיבות אידיאולוגיות כי הימין הכלכלי שולט במדינה הזאת ומשרד הרווחה, לא מקציבים לו דבר. הוא פועל מעמותות אומללות. לשם אתם רוצים לשלוח אותנו? לא יהיה כדבר הזה. נקום על הרגליים, נפגין, כבוד השר מר לפיד הנכבד, בשום פנים אל תעביר אותנו למשרד הרווחה".

גם עם אלעזר שטרן היתה מאומה לא קטנה כששטרן אמר לברקוביץ': "אתה חצוף ואתה לא מדבר אמת. עם כל הכבוד שיש לי לניצולי שואה, אתה לא תלמד אותי".

דורה רוט, ניצולת השואה שהסעירה את המדינה בדבריה לפני כחודשיים בכנסת אמרה: "אני 65% נכה, מר לפיד, מזה שירו בי הגרמנים בגב. הייתה לי שחפת, אני נושמת רק עם ריאה אחת וקיבלתי 65% מהרופאים שהאוצר שלח אותי אליהם. אני לא מתלוננת על זה. כלל לא. אבל איפה זה נשמע שביטוח לאומי והפנסיה של בעלי המנוח, נכנס ל-65% של נכות שלי? ואתה שותק על זה. נולדת בבית של ניצול שואה. עבדתי איתו (עם טומי, אביו של לפיד)".

צפו בוידאו הסוער מהכנסת הבוקר באדיבות ערוץ הכנסת:

בדיון הודה לפיד: "אנו לא עושים עבודה מספיק טובה בטיפול בניצולי השואה". והוסיף, "חלק מהדברים שנשבעתי לעשות עם כניסתי לתפקיד שנעשה עבודה טובה יותר. אין לנו הרבה זמן. ניצולי השואה מתים כל יום. ניצולי השואה רוצים לחיות ואנחנו צריכים לעזור להם לחיות. זו המחויבות שלנו והחוב המוסרי שלנו".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.