צפו בוידאו: צה"ל נערך למלחמה עם לבנון

על רקע ההצהרות של ראש-הממשלה נתניהו וחברי הקבינט המדיני-ביטחוני בנוגע לבניית מפעלי טילים מדוייקים בלבנון – צה"ל נערך בהתאם. צפו

בשבוע שעבר התקיים אימון גדוד 77 בחטיבה 7 של השיריון. באימון, שנערך ברמת הגולן, הגדוד תרגל תמרון וירי של כוחות שריון.

הכוחות נעו על גבי הטנקים המתקדמים, טנק מרכבה סימן 4.

התרגיל התקיים לאורך כל השבוע ונועד לשפר את כשירותם המבצעית של הלוחמים, במסגרת פרק האימונים שבו נמצאת החטיבה.

צפו בוידאו:


גורם בחטיבה אמר: "בתרג"ד (תרגיד גדודי) המדמה את לבנון, התחלנו בכפר הנשיא, ירדנו לכיוון הירדן, חצינו אותו ומשם המשכנו למחנה הרעם 'כבשנו אותו' והמשכנו מזרחה".

בכיר בצה"ל אמר היום כי "זרוע היבשה של צה"ל בנה תמרון יבשתי ברמה אחרת לגמרי. זהו תמרון המתבסס על עוצמה משוריינת מכפילת כוח ומרכיבים משלימים של סיוע קרבי, המקושרים במערכת שליטה מתקדמת. היא מביאה לידי ביטוי חיבור בזמן אמת בין המודיעין המידי ובין תותח הטנק.

במקביל, פותח מענה משוכלל לאיום טילי הנ.ט. (נגד-טנקים), ששיבש לחלוטין את התנועה במלחמת לבנון השנייה, בזכות 'מעיל הרוח' – מערכת ההגנה החדש בטנק".

לדבריו, "היכולות שהנביטו בזרוע היבשה בשנים האחרונות, בהצטרף לתפיסות הלחימה שבאו מדרג מפקדי השדה שהתמחה בעימותים כנגד טרור וגרילה, מאפשרות לצה"ל לעשות משהו אחר לגמרי במלחמה הבאה. היכולת הזו, המשלבת תנועה משוריינת רציפה בשטח עם עוצמות אש ומודיעין, מאפשרת את לקיחת התמרון צעד אחד קדימה, אל עומק השטח של האויב ולליבת מרחבי הלחימה שלו. יכולת ההכרעה של צוות קרב גדודי וחטיבתי בשריון של היום, עשויה לצמצם את זמן המערכה".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.