צפו: זהו החשוד ברצח הנער הערבי משועפט (וידאו)

בית המשפט העליון התיר הערב (ראשון) לפרסם כי יוסף חיים בן דוד, חרדי תושב הישוב אדם, הוא החשוד בחטיפה וברצח של הנער הערבי מוחמד אבו חדיר משועפט. צפו בחשוד בבית המשפט

[alooma ref="ed5ce3b616a0dbfe0c5ec5c8422525e1.mp4" src="1" autoplay="0" pid="0"]

 בית המשפט העליון התיר לפרסום הערב (ראשון) כי יוסף חיים בן דוד, תושב הישוב אדם ליד ירושלים, הוא החשוד בחטיפתן וברציחתו של הנער מוחמד אבו-חדיר.

יצויין, כי ביום חמישי האחרון הגישה פרקליטות מחוז ירושלים כתב אישום חמור כנגד בן דוד ושני קטינים  נוספים בגין רצח וחטיפה הנער הערבי.

כזכור, ביום 17.7.14 הוגש כתב אישום כנגד המערער ושני קטינים, במסגרתו יוחסו להם עבירות שעניינן חטיפתו ורציחתו של הקטין מוחמד אבו חדיר. עם הגשת כתב האישום הוגשה בקשה למעצרם עד תום ההליכים המשפטיים בתיק. בדיון שהתקיים בפני בית המשפט קמא ביום 17.7.14 ביקש בא כוח המערער, כי בית המשפט יורה על חיסוי שם המערער וכל פרט מזהה אחר, וזאת נוכח החשש לנקמת דם ולחשיפת בני משפחה בלתי מעורבים בפרשה לסכנה ממשית. לבקשה זו התנגד בא-כוח המדינה, בציינו כי למשטרת ישראל אין כל מידע על סכנה מעין זו. הנשיא המלומד בבית המשפט המחוזי הורה, נוכח עקרון פומביות הדיון וזכות הציבור לדעת, על פרסום זהות המערער.

בא כוח המדינה עו"ד קורב, טען במהלך הדיון כי בדק קונקרטית עם המשטרה וגורמי הביטחון ואין מידע המאשש טענת איומים או השלכת בקבוק תבערה;  בתשובה לדברים נכתב:  אדרבה, המשטרה החליטה לתת למשפחה עצות להתנהגות מונעת ונאמר להם מפורשות כי אינם מאוימים. לנושא בקבוק התבערה אין, כך נאמר, כל סימוכין. מעבר לכך, נטען, ישנם סיכונים שהחברה נוטלת עליה, והמדובר בתיק שיש בו עניין ציבורי רב; למשפחת המנוח אין אמון במערכת, ואי הפרסום יעצים זאת. לשאלתו השיב עו"ד קורב כי במקרה של איום הכתובת המשטרתית לתלונות היא היחידה החוקרת – ימ"ר ירושלים – וכן כל תחנת משטרה באיזור המגורים.

5 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. אני קבלתי במייל שזה לא בטוח שזה הוא ושתפרו לו את התיק הזה , והוא הודע באשמה בגלל עינוייםן
  האם זה נכון?

  אחת |
  הגב
 2. שני קטינים ולא שתי קטינים…. ידע בסיסי!!!

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב