ליצמן תוקף: "אידלמן חצה קו אדום"(וידאו)

סגן שר הבריאות ח"כ יעקב ליצמן במתקפה נגד יו"ר ההסתדרות הרפואית בשל מלחמתו נגד ההזנה בכפייה: " אידלמן חצה קו אדום ומסוכן". צפו בוידאו. (צילום: 'ערוץ הכנסת')

הבוקר, במהלך ישיבה של ישיבת העבודה, הרווחה והבריאות בכנסת תקף סגן שר הבריאות יעקב ליצמן בחריפות את יו"ר ההסתדרות הרפואית ד"ר ליאוניד אידלמן, על קריאתו לרופאים שלא לכבד את חוק הזנת אסירים שובתי רעב. בדיון שנערך בוועדת הבריאות של הכנסת אמר ליצמן כי אידלמן חצה קו אדום ומסוכן, וכי קריאה פומבית לסירוב חוק מהווה פגיעה אנושה בשלטון החוק בישראל.

[vimeo 130736040 w=500 h=364]

אתמול שלח אידלמן מכתב לגלעד ארדן השר לביטחון ופנים, ולשרת המשפטים איילת שקד, בו פירט את התנגדותה של ההסתדרות הרפואית להחלטת הממשלה להזין בכפיה שובתי רעב, ואף הודיע כי הגוף שהוא עומד בראשו ינחה את חבריו – כל הרופאים בארץ – להפר את ההנחייה. זאת, בעקבות החלטת הממשלה לחדש את החקיקה של הצעת החוק הממשלתית להזנה בכפייה של שובתי רעב בקרב אסירים.

הבוקר כאמור, ליצמן לא נותר חייב והגיב: "זו בושה וחרפה שאדם בתפקיד ציבורי מכובד, בעל השפעה ניכרת על מערכת הבריאות, קורא להפרת החוק. בניגוד לעמדתו של אידלמן, אני חושב שמערכת בריאות צודקת ושיוויונית דורשת שמירה על החוק, תוך הקפדה על ערכי מוסר וצדק", אמר ליצמן.

לפניות לכתב: ar0544335347@gmail.com

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.