צפו במצגת: גדו"י נרתמים להצלת 'הליגמן'(וידאו)

המאבק להצלת בית הכנסת 'הליגמן' בב"ב: גדולי ישראל יוצאים מגדרם למען הצלת המקום. מצגת מיוחדת הופקה בימים האחרונים {בכורה ב'קוקר'}

המאבק להצלת בית הכנסת 'הליגמן' בבני ברק: גדולי ישראל יוצאים מגדרם למען הצלת בית הכנסת. כפי שפורסם לראשונה ב'קוקר' בית המשפט הכריע, כי על עמותת בית הכנסת הנוכחית לפצות את היורשות של מקים בית הכנסת בכמה מיליוני שקלים ואילו בית הכנסת לא ייהרס אך יחד עם זאת עמותת בית הכנסת תחויב לפצות את יורשותיו של 'הליגמן' בכ-3 מיליון שקלים.

מרבית הסכום נאסף על ידי מתפללי בית הכנסת וידידיו במהלך החודשים שחלפו, אך יחד עם זאת נותרו עוד כחצי מיליון שקלים, כאשר היעד הסופי שהקציב בית המשפט הולך ומתקרב.

https://vimeo.com/147458136

בצעד נדיר נרתמו גדולי ישראל לדבר אל מול המצלמה עבור מצגת מיוחדת שהופקה כחלק ממסע גיוס התרומות, במצגת מובאת השתלשלות בית הכנסת מאז הקמתו ועד המאבק המשפטי מול יורשותיו של 'הליגמן'. המצגת מוקרנת בימים אלו בסמוך לבתי הכנסיות והמדרשות בבני ברק.

בשיחה עם 'קוקר' אומר גבאי בית הכנסת כי המתפללים נרתמו כולם לטובת 'קרן' מיוחדת שהקומה לצורך גיוס הסכום הנדרש לפיצוי היורשות, "את הניצחון האמיתי השגנו בכך שבית הכנסת יוותר על כנו ולא הוצרכנו להגיע למחוזות מבישים של הריסת בית כנסת חשוב ומרכזי בלב בני ברק". אמר.

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.