צפו: בניו של הרב שטיינמן הרימו לחיים עם דדי גראוכר

בניו ומקורביו של מרן הרב שטינמן יחד עם רבנים ומנהלי מוסדות השתתפו אתמול אחה"צ במעמד לחיים מצומצם בביתו של מרן רשכבה"ג הגראי"ל שטינמן זצוק"ל לרגל צאת הספר הארמון ברחוב חזון איש – שוקי לרר תיעד

בניו ומקורביו של מרן הרב שטיינמן יחד עם רבנים ומנהלי מוסדות השתתפו אתמול אחה"צ במעמד לחיים מצומצם בביתו של מרן רשכבה"ג הגראי"ל שטינמן זצוק"ל לרגל צאת הספר הארמון ברחוב חזון איש – מהדורת פרעידמאן נדבתו של הנגיד הרבני הרה"ח ר' חיים הערשי פריעדמן ממונטריאל קנדה.  

בתחילה פתח בדברים מנחה האירוע הרה"ח ר משה צבי וינטרוב שאמר: "מדוע על אהרן לא נאמר ויבכו אתו כל בני ישראל"? כיון שהיה משכין שלום אז גם אחרי שנפטר בכל מריבה שהייתה נזכרו בו ועוד האריך בדברים היוצאים מן הלב". 

בסיום דבריו, הזמין את האמן והצייר ר' יואל וקסברגר לומר כמה מילות ברכה והסבר על היצירה המופלאה, וכמה היתה התרגשותו לזכות להיות חלק מספר שינציח את זכרו הקדוש של מרן.

בשלב זה, הגיע למקום בנו של מרן הגאון רבי שרגא שטינמן שליט"א ראש ישיבות אורחות תורה שדרש דברים קצרים בגודל התועלת לנשמת הנפטר כאשר מתחזקים בזכותו וממעשיו הטובים ובירך את הנגיד על זכותו ליטול חלק בהפצת והגדלת תורה בכלל ובפרט כעת שנטל חלק בהנצחת דברי אביו מרן זצוק"ל.

לאחמ"כ, נשא דברים הנגיד הרבני הר"ר הרשי פריעדמאן שדיבר על הזכות הגדולה שהייתה לו לתרום את הספר ועל ההתרגשות שהייתה בכל פעם שהיה נכנס למרן ראש הישיבה זצוק"ל, ואיך מרן העמידו על דרך אמת בכל הזכויות הגדולות שיש בהחזקת תורה והיחס הנכון לכסף.

לאחמ"כ, נשא דברים בנו של מרן הגאון ר' משה שטינמן שליט"א, שדיבר ע"כ שא"פ שאביו היה תמיד בחייו נגד פירסום, אבל לאחר מותו המון אנשים התחזקו מכך וודאי שיש תועלת מכך שאנשים רואים ושומעים וע"י כך לומדים ממעשיו .

לקראת סיום נשמע גרמען מרגש הרה"ח ר' משה צבי וינטרוב בליווי מקהלת ויזניץ ובו העלה מעשים מופלאים ממרן ברוב כישרון ורגש.

דברי סיום נשא הר"ר יענקי קליין יד ימינו וחתנו של הנגיד הרה"ח ר' חיים הערשי פריעדמאן, וחתם בברכה על הזכות שזכו לקחת חלק בהנצחת זכרו של מרן ובירך את חמיו שיזכה שמרן יהא מליץ עליו יושר.

במעמד השתתפו: בניו של מרן ראש הישיבה זצוק"ל הגאון ר' שרגא ראש ישיבות אורחות תורה, והגאון ר' משה מראשי ישיבת עטרת שלמה לצעירים בירושלים, הגאון ר' איתמר גרבוז שליט"א מראשי ישיבת ארחות תורה, ועוד אישי ציבור ומנהל מוסדות, לצד מספר מקורבי מרן. וכם הזמר החסידי דדי גראוכר.

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. כל הכבוד

  בהצלחה
  יישר כח לכל העוסקים והמסייעין

  כהן חבר .. |
  הגב
  • זה לא מריח טוב

   זה נראה קומזיץ של מנחם טוקר וכד'

   מרן רשכבה"ג רבינו שה"ת רה"י |
   הגב