צפו בפרק 4: השנוררים מישראל כובשים את ברוקלין

בפרק האחרון של "ברוקלין של קודש" מתמקד כתב חדשות 2, בקבוצות הקיצוניות של סטאמר שנאבקים כנגד הציונות, השנוררים שמציפים את ארה"ב, וישיבת ליקווד. צפו בכתבה

בפרק האחרון של "ברוקלין של קודש" מתמקד כתב חדשות 2, בקבוצות הקיצוניות של סטאמר שנאבקים כנגד הציונות, השנוררים שמציפים את ארה"ב, וישיבת ליקווד.

מדובר בקבוצה של חסידי סאטמר שמחזיקה משמרת מחאה אנטי-ישראלית מול בניין האו"ם במנהטן. וזאת במחאה במחאה על גיוס חרדים לצה"ל.

"אנחנו לא מזדהים עם המדינה, היא לא מייצגת אותנו", מסביר יעקב כהן, פעיל אנטי ציוני מחסידות סאטמר.

:בסטאמר דואגים כל העת למימון ותיחזוק ההפגנות בישראל, כך למשל התקיימה השבוע חלוקת דמי חנוכה לעשרות עריקים מהפלג הירושלמי שנעצרו בהפגנות נגד הגיוס. כל בחור רווק קיבל צ'ק של 2,000 שקלים, אברך נשוי קיבל 4,000, וכל זה מתנת הדודים הקיצוניים המתגוררים בתפוח הגדול. "מנסים לדכא את שארית הפליטה בארץ הקודש, רוצים לכפות עליהן כור היתוך ולפורר את הציבור החרדי לגמרי", ציין כהן.

ואיך אפשר בלי אלפי ה"שנוררים", שהגיעו במיוחד מישראל כדי לאסוף תרומות למען ילדיהם, אלו מתאספים כאן בשעה קבועה – והנדיבים פותחים את הכיס.
מאות מיליונים זורמים מכאן לישיבות והכוללים בישראל, "בלי העזרה מהאחים באמריקה, ספק אם המגזר החרדי בישראל היה מצליח להתקיים". מציין שרקי בכתבה

שרקי גם כיתת את רגליו בכדי לסקר את הישיבה הגדולה ביותר בעולם שנמצאת בליקווד, כ-7,000 אברכים לומדים כאן תורה מבוקר עד ערב. בדיוק כמו בישראל, האברכים יושבים ולומדים והאשה מפרנסת. "הישיבה נותנת מלגה לכולם, הם משלמים לאנשים כדי שילמדו", מסביר יוסי טרווס, תלמיד ישיבה. "הרעיות חלקן משגיחות על הילדים ומחזיקות עסקים קטנים בצד. אני חושב שבאמריקה הכלכלה טובה יותר אז זה קל יותר, אפילו סכום קטן של כסף מספיק כדי לשרוד".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.