"הרב אברג'ל מת הוא לא יכל לעמוד בזה"(וידאו)

אמש נשא רבי יאשיהו פינטו דברים חריפים לאחר ששב מארצות הברית בהוראת בית המשפט העליון: "עשו לי חור בגוף אני חולה בסרטן ללא כוחות, מדוע מתעללים בי, בגלל שאני ספרדי? תזכרו מה שאמרתי זה ייגמר באסון, די די מספיק"! {הרב פינטו משיב אש}

הערב (ה') נשא הגאון רבי יאשיהו פינטו דברים חריפים בבית מדרשו ישיבת 'שובה ישראל' באשדוד בפני מאות מתלמידיו. הרב פינטו נחת הערב בישראל. לאחר ששב מארצות הברית בהוראת בית המשפט העליון לאחר שאישור היציאה מהארץ שניתן לו לצורך טיפולים רפואיים הוארך בחודש שעבר עד יום שני האחרון והוארך מאז שוב פעמיים.

בדברים נוקבים שנשא בפני תלמידיו מתח ביקורת חריפה על רשויות המשפט והפרקליטות בישראל: "אתם התלמידים שלי אני לא רוצה שתתביישו בי. למה עשו לי את זה בגלל שאני רב בגלל שאני ספרדי? למה עשו לי את זה? לקחת רב ולהתעלל בו! יש לי סרטן הורידו לי חתיכה מהגוף אני צריך הקרנות מה האכזריות הזו"?

https://player.vimeo.com/video/144043808

הרב פינטו התייחס לגל הדיווחים סביב הספקות בהגעתו לישראל:" יבוא או לא יבוא זה מה שמעניין את כלל ישראל?. אם היינו רוצים להישאר באמריקה היינו נשארים שם, להם דיווחנו שעזרנו".

"מישהו חשב שנברח אנחנו נעזוב אתכם פעם? אנחנו בקושי עומדים על הרגליים כמה כאב אנחנו מתייסרים ייסורים קשים. די די מספיק! כולכם עדים אנחנו לפני אסון עם הרבנית תזכרו שאמרנו את זה זה תכף יהיה אסון".

הרב פינטו סיפר: "הרב יורם אברג'ל זצ"ל מאוד אהבנו אותו היה ידיד שלנו בלב ובנפש הוא אמר לנו שמו אותי 8 ימים עם ערבים במאסר ראיתי שאני לא יכול יותר לחיות, הרב אברג'ל אמר לנו תהיה חזק הרגו אותי, אחרי שנה הוא מת לא יכל לעמוד בזה. אנחנו 3 שנים מייסרים אותנו יום יום רגע רגע".

"יש לי חור בגוף . שיניחו את הרבנית לנפשה מה אתם רוצים? משעמם לכם? זה ייגמר באסון כולכם התלמידים שלי אני מבקש מכם בקשה – תהיו הפה של הישיבה ושלנו תסבירו לכל העולם כל מה שהיה".

4 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. האם זו אהבה של עם? איפה ואהבת לרעך כמוך? למה כלכך השמאל פוחד מהדת? את בורא עולם התורה והמצוות והאמונה לא נפסיק לעולם רק נתחזק וניתגבר על אלה שרוצים לעצור אותנו נמשיך כמעיין המתגבר באמונה והעשייה, נמשיך למרות הקשיים לאהוב את בורא עולם בכל רמח אברינו ושסע גידנו לעולם ועד, אמן.

  בן |
  הגב
 2. מאז ומתמיד שנאו דתיים וספרדים, על מה מביאים אותו לחקירות? אין להם על זו התעללות, הרב יורם נעצר לפני שנה וסיפר שהיתעללו בו,תיראו מה קורה בחדשות, כל דתי שעושה או חשוד מדברים עליו לפחות חודשיים להכניס שנאה בעם על דתיים, אף אחד מאיתנו לא יודע למה הם מתנהגים בצורה כזו והם עושים דברים נגד השכל והיגיון התעללות לשמה שנאה ואכזריות.האם זו המדינה שהיהודים כלכך רצו להגיע אליה? האם זו דמוקרטיה וחופש ביטוי ??????

  בן |
  הגב
  • ספרדי…אשכנזי…

   עוד דרך להסיר אחריות אישית ממעשינו (כאלו בורא עולם לא רואה), ואז להוסיף חטא על פשע ע"י יצירת פילוג ע"י שימוש במושגים שקריים.

   כשה"אשכנזים" היו בארצות אשכנז (שבדרך כלל מדובר על גרמניה כמשתמשים במושג) התעללו בהם. למיטב זכרוני, יהודים שגרים בתימן מגורשים. יהודים שחיו במרוקו, גורשו. ויש הרבה דוגמאות להתנהגות אנטישמית כלפי היהודים בכול מקום בעולם, בעבר או בהווה.

   לא רודפים אחריו כי הוא "ספרדי"… וכולנו יודעים למה רודפים אחריו.

   יהודיה |
   הגב