צפו ברגעי שיגור הלויין עמוס 4 הישראלי לחלל

עמוס 4 הוא לוויין תקשורת ישראלי שפותח ע"י התעשייה האווירית לישראל עבור חברת חלל תקשורת, הרביעי בסדרת לווייני התקשורת "עמוס". הלוויין שוגר מקוסמודרום בייקונור שבקזחסטן ב-31 באוגוסט 2013, בשעה 23:05 לפי שעון ישראל, ואמור לשהות בחגורה הגיאוסטציונרית מעל אזור דרום-מזרח אסיה, ובכך לספק לחברה אפשרות להתפתח לכיוון השווקים המתעוררים באזור זה. בנוסף יתרונו המתוכנן הוא גידול בטווח, כך שתתאפשר באמצעותו תקשורת ישירה מיפן למזרח התיכון.

מנכ"ל התעשייה האווירית, יוסי וייס אמר כי זה אחד ההישגים המרשימים ביותר: "זהו הישג מרשים נוסף של התעשייה האווירית. עמוס 4 הוא הלוויין הגדול והמשוכלל ביותר שנבנה בישראל. והוא מצטרף ל- "עמוס 2" ו"עמוס 3" של חלל-תקשורת, אשר נבנו גם הם על ידי התע"א. "עמוס 4" נמצא בחזית הטכנולוגיה של לווייני התקשורת בעולם. לתעשייה האווירית, הקבלן הראשי של כל תוכניות הלוויינים במדינת ישראל, הישגים מרשימים ומוכחים של הצלחה בחלל".
והוסיף: כי "כל הלוויינים עברו את אורך החיים שהובטח ללקוחותינו, ונתנו ביצועים מעבר למצופה. אנו גאים בהישגים אלה המוכיחים את הרמה הטכנולוגית הגבוהה שלנ, התעשייה האווירית חברה במועדון יוקרתי ומצומצם מאוד של חברות אירוספייס בינלאומיות הבונות ומתפעלות לוויינים בחלל".

ראש פרויקט פיתוח ובניית "עמוס 4", גיורא עירן, אמר: "על הפרויקט המאתגר במיוחד והמרשים הזה שקד צוות עובדים מדהים שפעל ביצירתיות אדירה, במסירות וחתירה למצוינות, תוך שיתוף פעולה הדוק עם קבלני המשנה שלנו. העשייה שלנו הניבה מערכת לווינית מתקדמת ביותר, ובה פריצות דרך משמעותיות במיוחד אשר מעמידות את התעשייה האווירית ואת מדינת ישראל בעמדה גבוהה במיוחד בתעשיית החלל".

דוד פולק, מנכ"ל חברת חלל תקשורת, אמר אחרי שהלויין שוגר כי "חברת חלל תקשורת מברכת את התעשייה האווירית על ההישג עד כה בבניית עמוס-4. באמצעות עמוס-4 חברת חלל-תקשורת ממשיכה בצמיחה מהירה ליבשות ולשווקים גדולים וחדשים, והופכת משחקן בינ"ל אזורי לספק תקשורת לווייני בשוק הגלובלי".

צפו ברגעי השיגור – באדיבות רשת

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.