צפו: ברכת רה"מ ליום העצמאות

"לפני שבעה עשורים זכינו מחדש בחירותנו – קודם כל בזכות החיילים והחיילות, בזכות הגיבורים והגיבורות שלנו", אמר ראש הממשלה. צפו

בברכה מיוחדת שפרסם ראש הממשלה לכבוד יום העצמאות ה-70 למדינה, הדגיש נתניהו את השילוב המוצלח בין השורשים העתיקים של העם היהודי והקשר שלו לארץ ישראל, לבין היכולות וההישגים של אזרחי ישראל בתחומים רבים.

"לפני שבעה עשורים זכינו מחדש בחירותנו – קודם כל בזכות החיילים והחיילות, בזכות הגיבורים והגיבורות שלנו", אמר ראש הממשלה. "אנחנו זוכרים בכאב ובגאון את הנופלים על משמר הגנת המדינה. קורבנם הוא חלק מנצח-ישראל", הוסיף.

נתניהו בירך כי "עמנו עתיק היומין קם לתחייה במולדתו. הרוח המיוחדת שלנו נוטעת בנו כוחות אדירים – לבנות, ליצור, לחדש. כל שנת עצמאות היא תוספת כוח – תוספת כוח בביטחון, בכלכלה, ביחסי החוץ, במדע, בטכנולוגיה, בתרבות, בכל כך הרבה תחומים". הוא ציין כי "מדינות רבות בעולם רואות בנו מגדלור של עוצמה וקידמה. יום העצמאות ה-70 הוא פסגה רמה, אבל יש לנו עוד פסגות רבות, יש לנו עוד תכניות רבות לפנינו".
עוד אמר ראש הממשלה כי "נמשיך להגשים את התקווה בארץ חמדת אבות – במדינת ישראל, שאנחנו כל-כך אוהבים אותה ואנחנו כל-כך גאים בה". הוא סיים בברכת "חג עצמאות שמח".

גם נשיא ארצות הברית, דונלד טראמפ, בירך את מדינת ישראל לרגל יום העצמאות ה-70. בציוץ בחשבון הטוויטר שלו, כתב טראמפ: "ברכות לראש הממשלה נתניהו ולכל עם ישראל. אין לנו חברים טובים יותר בשום מקום אחר. אני מצפה לקראת העברת השגרירות לירושלים בחודש הבא!".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.