צפו: ברקת מקלל את הרכבת הקלה (וידאו)

ראש העיר ירושלים נתפס במצלמת חדשות 2 Online מביע זעם על הנהלת "סיטיפאס", שלטענתו מסרבת לתגבר קווים למירוץ המכוניות בעיר היום. "לא מתגברים רכבות בלי כסף; אני המום"

אירועי הפורמולה החגיגיים מביאים למתח בין העירייה לרכבת הקלה, המתיחות הגיעה לאחר שברכבת הקלה סירבו לתגבר את תדירות הרכבות לקראת האירוע החגיגי .

ברקת מקלל – באדיבות רשת 

במהלך טקס פריצת מנהרת הקו המהיר של הרכבת בין ירושלים לתל אביב, ראש עיריית ירושלים יצא באמירות חריפות נגד אנשי הרכבת הקלה, ברקת  פנה לחברו שנכח בטקס. כשחברו תהה האם הוא מדבר על אנשי הרכבת הדגיש ברקת: "לא, לא, הרכבת הקלה".

בהמשך הסביר ברקת את הכעס: "הבנת שהם לא מתגברים בלי כסף? אני המום", הדגיש ראש העירייה והבטיח, "הם לא יקבלו ממני כסף!". לאחר משא ומתן של ימים אחדים בין העירייה לבין סיטיפס, מפעילת הרכבת הקלה, התפוצץ כל ניסיון לגשר על הפערים הכספיים בין שני הגורמים, זאת למרות הצפי לחסימת כבישים משמעותית באזור בו יתנהל אירוע הפורמולה והדבר עשוי ליצור פקקים בכל הבירה.

מעיריית ירושלים נמסר בתגובה: "לצערנו, 'סיטיפס', זכיינית הרכבת הקלה, לא הצליחה לספק שום תגבור ממשי של הנסיעות ודרשה סכום עתק של 100,000 שקלים תמורת הגעה של הרכבת כל 4.5 דקות במקום כל 6 דקות, זאת בנוסף לרווחי רכישת הכרטיסים, דבר שנראה כסחיטה על חשבונם של תושבי ירושלים והעירייה לא תיתן לו יד.

"לפיכך, העירייה התארגנה להפעלת הסעות חינמיות מחניון הלאום וחניון טדי, על מנת לתת פתרון הן בהגעה והן בסיום האירוע. חשוב להדגיש כי לאחר ההצעה שנשלחה ועוד בטרם נוהל מו"מ לגביה, הודיעה חברת סיטיפס כי היא מושכת את הצעתה (פחות מיממה מרגע שליחת ההצעה)".

מחברת סיטיפס נמסר בתגובה:
"על אף העובדה שהתבטאויות ראש העיר הן מבישות ואינן ראויות לתגובה, אנו מבקשים לשים דברים על דיוקם, ובלשונם של אנשים מבוגרים:
צר לנו שהעירייה בחרה להאשים את סיטיפס במחדליה.
נציגי העירייה פנו לסיטיפס ברגע האחרון בבקשה לתגבור רכבות. נדמה כאילו העירייה הופתעה מקיומו של האירוע ולא חשבה להיערך לו מבעוד מועד.
אף על פי כן, סיטיפס השקיעה מאמצים ניכרים על מנת להיענות לבקשות לתגבור והעבירה הצעה בהתאם.
לצערנו לא קיבלנו כל תגובה מהעירייה להצעה.
לעניין הכספי, במסגרת ההסכם הנוכחי עם המדינה סיטיפס אינה מקבלת תוספת תמורה מכרטיסי הנסיעה ו/או מנוסעים ולכן תגבור אמור להיעשות כנגד תשלום. תמוה שהעירייה אינה בקיאה בפרטים למרות שאלו הובהרו לה ולמרות שהעירייה עצמה הינה צד להסכם."

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.