צפו בשידור החי: רון קובי בניסיון האחרון להעביר תקציב

ערב דרמטי בטבריה: באם קובי לא יצליח להעביר תקציב אזי ששר הפנים אריה דרעי יצטרך להכריע האם לפזר את המועצה ולמנות ועדת קרואה

פורסם על ידי ‏שמעון כהן‏ ב- יום שלישי, 18 ביוני 2019

בשעה זו יעלה תקציב העירייה לאישור בפעם השלישית והאחרונה,אחרי שראש העיר, רון קובי, ניסה לעלות אותו כבר פעמיים אך נכשל על ידי האופוזיציה שהתנגדה לתקציב, בו היו קיצוצים לרוב המחלקות בעירייה, וגם העלאה של הארנונה ב-7 אחוז. באם קובי לא יצליח להעביר תקציב אזי ששר הפנים אריה דרעי יצטרך להכריע האם לפזר את המועצה ולמנות ועדת קרואה.

לישיבת העירייה הגיע נציג של משרד הפנים, שייצפה בישיבה ויעביר את המסקנות שלו לשר הפנים, אריה דרעי.

כאן יש לציין כי לאופוזיציה יש תשעה חברים, זאת מול ששה בלבד בקואליציה של ראש העיר.

האופוזיציה לא עושים חיים קלים לרון קובי בכל התחומים, במיוחד בשתי הישיבות האחרונות של התקציב, שם הקריאו סעיפים של הקיצוצים שראש העיר ציפה לעשות, אם זה בחינוך, בתברואה, בספורט ועוד – והצביעו נגד תוך שהם מעוררים סערה בישיבה.

כזכור, לפני כחודש דיווחנו כאן על מכתב ששלח משרד הפנים לרון קובי, בו הוא כתב לו שהוא חייב לדאוג להעביר את התקציב עד לסוף החודש הנוכחי, ואם לא – ייאלץ משרד הפנים לסיים את תפקידם של חברי המעוצה ואולי גם של ראש העיר בעצמו, ובמקומם ימנה וועדה קרואה לעיר שתנהל את העיר עד הבחירות הבאות.

חבר מועצת העיר טבריה ויו"ר דגל התורה, דוד אוחנה, אומר ל'אקטואליק': "אנחנו לא נגד התקציב. אנחנו נעבור על התקציב ונראה שאין העלאה בארנונה ושהוא לא מתכוון לפגוע בחינוך והוא לא מדיר את הציבור החרדי . אם כל זה יקרה – אנחנו נשקול לתמוך בתקציב. אבל לפי מה שזה נראה הוא בגרעון גדול שלא ניתן לעמוד בו.

"לא ניתן שלמגזר הכללי יינתן תקציב לתרבות ולציבור החרדי אין כלום. לזה לא נסכים".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.