גם כחלון מצטרף למתקפה על נתניהו (וידאו)

כחלון מתחיל לגבש סביבו את הנבחרת איתה יתמודד בבחירות, ומאמץ קו תקיף נגד נתניהו. וגם: ההתפרקות של 'התנועה'

גל הפרישות מהתנועה נמשך: ח"כ עמרם מצנע הודיע אמש ליו"ר התנועה לבני על החלטתו לעזוב את המפלגה ואת החיים הפוליטיים. במקביל, הכריזו היום במפלגתו של משה כחלון על שני מצטרפים חדשים לרשימה: ראש הוועדה למלחמה בעוני, אלי אללוף, ושגריר ישראל לשעבר בארה"ב, מייקל אורן.

לאחר פרישתם של חברי הכנסת אלעזר שטרן ודוד צור משורות "התנועה", הודיע היום עמרם מצנע כי הוא פורש מהמפלגה ומהחיים הפוליטיים. בתום פגישה שקיים הבוקר עם יו"ר המפלגה, ציפי לבני, אמר מצנע סיפר מצנע על החלטתו שלא להתמודד על מקום ברשימה המשותפת של התנועה-והעבודה בבחירות הקרובות, אך עם זאת תמך במהלך המאוחד ואמר כי מדובר בצעד נכון שיש בכוחו להביא לשינוי המציאות בישראל.

פרישתו של מצנע מותירה במפלגה רק את ח"כ עמיר פרץ, שמחזיק במקום משוריין בשמינייה הראשונה ברשימה המשותפת, וח"כ מאיר שטרית – שעד כה לא קיבל כל הבהרה מיושבת ראש המפלגה על עתידו בתנועה, ועל פי המסתמן הוא צפוי להודיע כבר מחר על פרישתו משורותיה.

במקביל, חשפו היום במפלגת "כולנו" בראשות משה כחלון שניים משמות המצטרפים החדשים לשורות המפלגה המתגבשת. במסיבת עיתונאים שכינס הערב, הכריז כחלון על צירופו של של שגריר ישראל לשעבר בארה"ב, מייקל אורן, לרשימת המפלגה לכנסת – מהלך שאותו חשפה לראשונה לפני כשבועיים כתבתנו דנה ויס בתכנית "אולפן שישי".

את ראשית דרכו החל במשרד הדתות, בתקופת ממשלתו של יצחק רבין. בשנת 2008 שימש כמסביר הלאומי במהלך מבצע "עופרת יצוקה", ובהמשך מונה לתפקיד שגריר ישראל בוושינגטון – שבו כיהן במשך ארבע שנים, עד שהוחלף בשנה שעברה בידי רון דרמר.

המצטרף הנוסף ברשימה הוא אלי אללוף, המוכר בעיקר הודות לעשייתו בראשות קרן רש"י. בשנה שעברה מונה אללוף לתפקיד ראש הוועדה למלחמה בעוני, שמסקנותיה לא יושמו בתקציב 2015.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.