צפו בוידאו: הדברים האחרונים של מרן הגרח"ע יוסף שהותירו את רישומם על העם כולו

למרן הרב יוסף היתה השפעה עצומה הן בזירה הפוליטית והן הציבורית בישראל ממרומי גילו ה-93, ויתירה מכך זאת לא נחלשה עד ימיו האחרונים.

גם כשבאחד מדרשת מוצאי השבת הוא תקף את הבית היהודי "בית של גויים", ואחריהן את התנהגות הממשלה ומדיניותה.

לפניכם אוסף של כמה קטעים מהשנים האחרונות בהם המנהיג הרוחני של ש"ס הגרח"ע נאם ודיבר בציבור, לפני מחלתו.

לנשיא פרס מרן לא גמר לחלק שבחים, היה זה בעת חתונת נכדתו כשפרס הגיע לאחל מז"ט אמר עליו: "לא היה כמוהו נשיא כזה, שהיה כל כך אוהב תורה. ידידות נפש, ואהבת התורה. אהבת התורה ולומדיה. בזכות זה יזכה לאריכות ימים".

הוא גם זה שהורה ליו"ר ש"ס דרעי שלא להקים עם פרס ממשלה ב"תרגיל המסריח" של 1990, ושנתיים לאחר מכן הורה לדרעי להצטרף לקואליציה של העבודה – בה התמנה פרס לשר החוץ.

גם לרה"מ נתניהו איחל הרב, "תמצא חן וחסד בעיני כל רואיך, בין פה, בין בקונגרס של האמריקנים, כולם יכבדו אותך. לא רק ימחאו לך כפיים אלא גם יפתחו את הידיים שלהם. יעשו מיליון, יעשו רבבות, אתה עלית על כולנה. התורה אומרת מי שאוהב אותי אני אוהבת אותו. 'אנחיל אוהבי יש ואוצרותיהם אמלא', ברך האוצר שלו. חבל שר האוצר לא פה. ישמע אוצרותיהם אמלא. הקב"ה אומר לי הכסף ולי הזהב".

לפני הבחירות האחרונות, הרב ניסה לעשות סולחה בין אריה דרעי לאלי ישי וביקש מהמתפללים בבית מדרשו: "תעודדו אותם ותחזקו אותם שזה צעד טוב, שיתחזקו בזה". החושים הפוליטיים של הרב לא כהו עם השנים, וכשהרגיש את העלייה בתמיכה בבית היהודי בראשות בנט הוא קרא לא להצביע להם: "יש אנשים חושבים אותם דתיים, מפד"ל. קוראים להם הבית היהודי. זה הבית היהודי של גויים!".

נתניהו כשהגיע לנחם את מרן הגרח"ע על פטירת בנו הגאון רבי יעקב יוסף שנפטר מהמחלה הנוראה חודשים מספר לפני פטירתו של מרן, אמר לו מרן בצער: "בני היה איש חמודות, איש יקר מאוד בלימוד התורה, ואני בצער. אבל יותר מהכל צערי על הדבר הזה, על הצער של הישיבות", כשהוא מתייחס לקיצוץ בתקציב בני הישיבות, אך נתניהו לא השיב  לו תשובה על כך ואמר לו שלא לשם כך הוא הגיע למרן.

צפו בקטעי וידאו – באדיבות רשת

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.