צפו בתיעוד: דרעי וח"כי יהדות התורה בסיור בשפיר

סיור מיוחד ערך דרעי בשטח המיועד להקמת היישוב שפיר לסיור התלוו סגן שר האוצר הרב יצחק כהן, סגן שר הפנים משולם נהרי, ח״כ מנחם אליעזר מוזס, ח״כ יעקב אשר, אביגדור יצחקי, ראש מטה הדיור ואשר אברג׳ל ראש המועצה האיזורית שפיר.

הפמליה הגיעה אל השטח המדובר והתרשמה מהמרחבים העצומים והמוריקים עליהם אמורה לקום העיר החדשה הכוללת מעל 9,000 יחידות דיור. ראש המועצה האיזורית הציג בפני השר והנוכחים מפה ועליה תרשים המראה את תכניות המתאר של העיר, הכוללת יחידות דיור ואיזורי תעסוקה.
ראש מטה הדיור מר אביגדור יצחקי אמר בסיור: ״מדובר במהלך היסטורי של 9,000 יח״ד למגזר החרדי, בסדר גודל של מילארד שקל. בכוונתי להוציא לשיווק 2,000 יח״ד מהפרויקט כבר השנה במקביל להמשך הפיתוח״.
יצחקי הוסיף: ״כולם מברכים על הפרויקט. אפילו ראש עיריית קריית גת התקשר אלי ואמר לי, אני מברך אותך על המהלך. גם ח״כ מיקי זוהר שהתנגד בתחילה ישבתי איתו אתמול והסכים. אני מאמין שזה אחד הפתרונות הראשוניים שלנו למצוקת הדיור במגזר החרדי. אין פתרון טוב יותר מהדבר הזה. ברגע ששר הפנים דרעי נרתם לעניין הזה ונתן את כל כובד משקלו העניין נכנס לביצוע״.
השר  דרעי ברך את הנוכחים ואמר: ״אני מודה למועצה האיזורית שפיר. לא מצאנו אכסניה טובה יותר שתקדם את את המקום הזה במהירות ובמקצועיות כמו שפיר וזו הבעת אימון גדולה שלנו במועצה, שהיא יציבה ואיתנה שבאה מתוך שיקול טהור לעזור ולפתח. בעזרת ה׳, אחרי החגים נקים מנהלת הקמה שתהיה לצד המועצה האיזורית כדי לזרז ולהתאים את המקום הזה לאופי שלו ולצרכים הקהילתיים. כשהיישוב יוקם ברור שנתאים לו מסגרת מוניציפאלית מתאימה, אבל עד אז, אין יותר מתאים מהמועצה המקומית שפיר ללוות ולקדם אותו, יחד עם מנהל מקרקעי ישראל ומטה הדיור. נעשה הכל כדי שנוכל לצאת כמה שיותר מהר לציבור הרחב עם הבשורה שיש כבר אופק של פיתרון. במקביל למנהלת ההקמה תהיה ועדת היגוי שתעמוד על המשמר מבחינת הצביון״.
עוד הוסיף השר דרעי, ״כפי שאתם רואים נמצאים כאן גם חברינו מסיעת יהדות התורה מה שמלמד שהיישוב הזה יהיה של כלל עם ישראל למען כל האוכלוסייה הצעירה המבקשת דיור״.

בישיבת עבודה שנערכה במועצה האיזורית, אמר ח״כ מוזס: ״לפני ארבעים שנה הייתי מסתובב כאן יחד עם זבולון המר כדי לבחון מקום להקמת מוסד לילדים וכיום אי אפשר להכיר את השטח. גם בתקופה האחרונה סיירתי כאן ודחפתי להקמה של התיישבות חרדית. צריך לדעת שנושא הדיור זה ׳התאגיד׳ שלנו. לא נוותר עליו״.

ח״כ יעקב אשר אמר בישיבת העבודה ״הפוטנציאל בפרויקט הוא עצום, אך כדי שהמקום יצליח צריך לערוך התאמות ושינויים בתוכנית ׳מחיר למשתכן׳ כך שיותאם באופן מושלם לחרדים".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.