צפו: האלוף מרדכי בסיור עם ג'ייסון גרינבלט בעוטף עזה

מרדכי נשא סקירה על האיומים הקיימים בגזרת רצועת עזה, לצד הצעדים המקודמים במטרה לסייע למצוקות תושביה, כחלק מהמדיניות האזרחית של מדינת ישראל. צפו

מתאם פעולות הממשלה בשטחים, אלוף יואב (פולי) מרדכי, סייר היום (ד') עם השליח המיוחד של הנשיא טראמפ למזרח התיכון, ג'ייסון גרינבלט, באזור עוטף עזה. הסיור נועד לאפשר לגרינבלט לעמוד מקרוב על הסוגיות הביטחוניות שאיתן מתמודדת מערכת הביטחון הישראלית מול ארגון הטרור חמאס השולט ברצועה.

מרדכי נשא סקירה על האיומים הקיימים בגזרת רצועת עזה, לצד הצעדים המקודמים במטרה לסייע למצוקות תושביה, כחלק מהמדיניות האזרחית של מדינת ישראל.

במהלך הסיור, ביקרו האלוף מרדכי ומר גרינבלט במעבר כרם שלום שבחבל אשכול, בדרום רצועת עזה. המעבר משמש ציר מרכזי להעברת מזון, סחורות וציוד לרצועת עזה וממנה. לפמליה המתין בכרם שלום ראש רשות המעברים היבשתיים במשרד הביטחון, תא"ל (במיל') כמיל אבו רוקון, שסיפר על מאמצי ישראל.

השליח האמריקני ביקר גם בצפון רצועת עזה, שם נכנס למנהרת טרור של חמאס. משם המשיך למעבר ארז, המשמש לתנועת מאות תושבי עזה מדי יום למטרות שונות, פגש תושבים פלסטיניים מן הרצועה ושוחח עימם.

נציגו של טראמפ ביקר בסוללת כיפת ברזל ובקיבוץ נחל עוז, שבו נפגש עם ראש מועצת שער הנגב, מר אלון שוסטר. תושבי הקיבוץ סיפרו לו על חייהם באזור עוטף עזה, בצל מציאות ביטחונית רגישה באופן מתמיד.

האלוף מרדכי אמר לגרינבלט: "קילומטר אחד של מנהרה כזו עולה כ- 200 אלף דולר, המשמעות היא שבמקום מנהרה ניתן לבנות בתי חולים ברצועת עזה, אבל סדר העדיפויות של חמאס הוא קודם כל האינטרסים של הזרוע הצבאית והטרור ורק לאחר מכן, מכן בסדר עדיפות נמוך, האוכלוסייה. חמאס פועל בציניות ומנצל את הסיוע האזרחי הומניטארי להתעצמות והאוכלוסייה הפלסטינית ברצועה משלמת את מחיר ההתנהלות של חמאס. משימת החזרת חיילי צהל הנעדרים טרם הושלמה ולא נאפשר פיתוח משמעותי ברצועה ללא פתרון הנושא".

ג'ייסון גרינבלט אמר לאחר הביקור: "ביקרתי היום בגבול רצועת עזה, למדתי רבות אודות האתגרים הקשים העומדים בפני צה"ל, תושבי ישראל הגרים באזורים הסמוכים ותושבי עזה כתוצאה משימוש לרעה של חמאס בסיוע הומניטארי ומחויבותו לטרור ואלימות. ברור שהרשות הפלסטינית צריכה לחדש את תפקידה בניהול רצועת עזה, שכן חמאס פגע קשות בתושבים ונכשל בסיפוק צרכיהם הבסיסיים ביותר. אני קורא לחמאס להחזיר את חיילי צה"ל, הדר גולדין ואורון שאול, שנלקחו על ידם ולשחרר את האזרחים הישראלים שהם מחזיקים – אברה מנגיסטו, הישאם שעבאן וגומא איבראהים אבו ענימה".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.