צפו: האם והבן משחזרים את רגעי האימה "הכל התמלא דם" (וידאו)

האם השכולה ובנה שניצלו מפיגוע הירי, שבו נרצחו האב ובנו, שיחזרו את רגעי האימה לתקשורת. צפו {שיחזור מצמרר}

דביר משחזר: "עברנו את עיקול הכביש ימינה, אני זוכר רכב עומד ולפניו מחבל עם רובה מחכה. הוא נתן זינוק לאמצע הכביש והתחיל לירות, אז הגיעה עצירה פתאומית, אחי נתנאל סטה מהכביש. הוא אמר לי להתקשר לביטחון, הטלפון נפל לי והכל היה מלא בדם, כל הרצפה התמלאה בדם".

"במטח הירי הראשון אני זוכר את המחבל קופץ, מהמטח הזה אבא נרצח. לא הייתי מודע לזה שהמחבל התקרב אלינו ופתח את הדלת. המחבל נשאר בצד ימין, אני הייתי מכופף מתחת לקו ההגה. הייתי בספסל הקדמי – אבא היה ביני לבין נתנאל. המחבל ירה למרכז. המחבל פתח דלת הזזה שהייתה מאחוריי, אמא נפלה בין הספסלים בגלל העצירה הפתאומית וראתה שהדלת נפתחת".

אמו ששהתה ברכב בזמן הפיגוע סיפרה: "דביר ומוריה ראו את המחבלים, דביר כל הזמן היה בקשר עם המוקד. המחבל פתח את הדלת הצדדית ומוריה הרימה טיפה את הראש וצעקה '"לא, לא, לא". כנראה היה לו מעצור בנשק והוא ברח".

צפו בשיחזור המצמרר של האם והבן
"לקח לי זמן לשים לב שנתנאל הפסיק לדבר, הרמתי את הראש וראיתי את נתנאל מוטל על המושב, לא ידעתי אם הוא חי או מת. איכשהו מצאתי את הפלאפון שלו על הרצפה. התקשרתי לקיצור דרך של הביטחון ואז אני רואה נהג אמבולנס של הסהר האדום מתקרב אלינו".

דביר ממשיך לספר: הנהג התקרב אלינו – הסתכל על הרכב ועל יעקב ונתנאל ששכבו בו ללא רוח חיים, וחזר בחזרה לרכב, הוא אמר לי תתקשר ל-101 וחזר לאמבולנס. הוא עשה סיבובים במקום ואז נסע משם. אחרי זמן קצר הגיעו אמבולנסים של מד"א שסייעו לנו".

מנכל מד"א, אלי בין, התייחס להתנהלות הסהר האדום בפיגוע הירי הקטלני, ואמר כי הוא קורא לצלב האדום למצות את הדין עם הסהר האדום הפלשתיני: "עפ"י התחקיר הראשוני עולה כי צוות הסהר האדום נכח במקום, ולא טיפל בפצועים. זה דבר חמור, אנשי מד"א מחונכים לטפל בפצועים שלא עפ"י דתם, אלא עפ"י חומרת פציעתם. בסהר האדום נוהגים כבמדינת עולם שלישי, הדברים מבחינתו חמורים ואנו קוראים לנשיא הצלב האדום לחקור את הדברים".

המשדר המיוחד לאחר הרצח 1
המשדר המיוחד לאחר הרצח 2

הרב יעקב ליטמן ובנו נתנאל הי"ד שנרצחו בפיגוע הירי בדרום הר חברון ביום שישי האחרון, הובאו אמש למנוחות. המונים ליוו אותם בדרכם האחרונה כשבלוויה השתתפו גם נשיא המדינה, ראובן ריבלין, ראש עיריית ירושלים, ניר ברקת והרב הראשי, הרב דוד לאו.

דביר ליטמן בן ה-16 ששהה ברכב בעת הפיגוע, נשא הספד מצמרר: "אבא, מי ינהיג אותנו? מי ידריך אותנו? מי ילווה את שרה לחופה? איך אני אמור לעשות קידוש במקומך בשבת?

צר לי עליך אחי, איך אפשר להגיד את השם שלך נתנאל חי? היית בשבילי אח גדול, בכל בקשה היית עוזר לי. מי יעזור לי עכשיו? היית מסור להצלת חיי אדם, גם כשראית את אבא מוטל לפנייך דיווחת למד"א ואמרת שיש הרוג אחד. עוד הספקת לשאול אותנו אם הכל בסדר . חייך נקטעו תוך כדי בדיקת חיים".

נשיא המדינה, ראובן ריבלין, ספד גם הוא לנרצחים: ״כמה פשטות וכמה עוצמה יש במי שבוחר ללמד ילדי כיתה א׳, איזה תחושת שליחות, איזו מסירות, איזו מחויבות עמוקה, אהבה ואמונה". על נתנאל הי"ד אמר הנשיא: "כמו שעשית כמתנדב במד״א. ברגעי הכאב וההלם עוד המשכת להציל חיים עד שפגעו בך המרצחים הארורים.״

בתוך כך, הבוקר הותר לפרסום כי כוחות הביטחון עצרו את המחבל שביצע את הפיגוע הרצחני בערב שבת. במהלך המעצר אותר הנשק עימו בוצע הפיגוע וכן רכב אשר שימש לביצוע הפיגוע. בחקירתו הראשונית בשב"כ קשר עצמו החשוד לפיגוע.

כזכור, הפיגוע אירע בשעה 15:00 בערב שבת ליד ענתיאל שבדרום הר חברון. יעקב ליטמן בשנות ה-40 לחייו ובנו נתנאל בן ה-18 נרצחו. כמו כן, נער בן 16 נפצע באורח בינוני, אישה נפצעה קל ושלוש ילדות לקו בחרדה, החמישה פונו לבית החולים "סורוקה" בבאר שבע.

בני המשפחה היו בדרכם לאירוע שבת כלה שתוכננה להיערך ביישוב מיתר לרגל חתונת אחת מבנות המשפחה שנקבעה ליום שלישי הקרוב.

חובש בכיר במד"א, נועם בר, שהגיע למקום סיפר: "כשהגענו למקום ראינו מחוץ לרכב שבעה נוסעים, שניים מהם, גבר כבן 40 וצעיר כבן 18 שכבו כשהם מחוסרי הכרה עם פצעי ירי בפלג גופם העליון, הם היו ללא סימני חיים ונאלצנו לקבוע את מותם במקום. בנוסף הענקנו טיפול רפואי ראשוני ופינינו לבית החולים סורוקה צעיר כבן 16 במצב קל עם פצע ירי בגפיים וארבעה נפגעי חרדה שהתהלכו במקום".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.