צפו: הבית המסוגר בו שהה הנער מחדרה (וידאו)

בן ה-14 שהוחזק בדירה כל חייו סיפר כי ראה את אור השמש רק פעם בשבועיים. צפו בבית המזונח.

אחרי שהוצא מהדירה בה שהה 14 שנה בפחד ובאימה, סיפר הנער לרשויות הרווחה כי הוריו הוציאו אחת לשבועיים מהמבנה הסגור.

המשפחה עברה בשנת 2009 מנתניה לחדרה, והתקיימת בשנה האחרונה מהבטחת הכנסה.

מחקירה ראשונית עלה החשד שהנער לא יצא מהדירה,  המשטרה עיכבה לחקירה את ההורים, בשנות ה-60 לחייהם, והעבירה את הילד לרווחה ולבדיקה רפואית. הילד השיב לחוקרים כי כי הוא לומד בכיתה ט' ולא נקב בשמו של בית הספר בו הוא לומד. "בכוונת המשטרה להמשיך ולחקור את נסיבות המקרה", נמסר מהמשטרה

.מי שגילה את הפרשה היה  צ'יקו ועקנין, שכן המתגורר סמוך לבית המשפחה,שחשד בזוג הרוסי שגר במקום. "צורת החיים שלהם הייתה נראית לי כל כך מוזרה כל הזמן", סיפר. "כל הזמן בהסגר, חיים בפחד. דפקתי בדלת וחשבתי שיפתחו לי. בתחילה לא פתחו לי, והרחתי ריח מאוד מוזר. חשבתי  שלא הגיוני שמישהו גר בבית הזה".

"הלכתי לחלק האחורי של הבית וראיתי את הנער, בחדר עם הסורגים", המשיך. "כשהשוטרים נכנסו הם ראו את הבית מלא בלאגן ואשפה. השוטרים לא יכלו לעמוד בזה. העובדות הסוציאליות היו עם דמעות בעיניים. הילד היה ממש זומבי. זו למעשה הייתה הפעם השנייה שראיתי אותו. הפעם הראשונה הייתה לפני תשע שנים ומאז לא ראיתי אותו.

"פנינו לרשויות והתרענו על ריחות נורא עזים שיוצאים מהבית הזה", סיפרה שכנה אחרת לחדשות 2. "היו ריחות של חומרים, של תרופות. פעם אחת באו מפיקוח עירוני, הגיעו לשם, אמרו שאין שום דבר ששווה להתייחס אליו – והלכו. עכשיו תראה אם היינו יודעים שיש שם ילד במצוקה, אני בטוחה שלא היינו משאירים אותו ככה".

ממשרד הרווחה נמסר כי הנער לא היה מוכר לרשויות. "ראשית אנו ממתינים להערכת מצבו הגופני והנפשי עם תום הבדיקות הרפואיות, כדי להעריך נכונה את מצבו", נמסר. "שנית, פנינו לבני משפחתו הנוספים של הנער כדי לבדוק את יכולתם ומסוגלותם לטפל בו, וכן אנו בודקים מסגרות נוספות שיוכלו לקלוט את הנער ולטפל בו בצורה הטובה ביותר".

. עו"ד דן גלעד, שמייצג את המשפחה מטעם הסניגוריה הציבורית מסר בתגובה: "האם כבת 57 טוענת כי פעלה מתוך דאגה לבנה שסובל מבעיות רפואיות והילד אף היה במעקב רפואי. האם נסערת ונמצאת במצב נפשי קשה ועיקר דאגתה למצבו של בנה".

הוא הוסיף כי : "מדובר בהורים שחיים במצוקה כלכלית קשה. בנם הצעיר נולד עם בעיות רפואיות קשות והם דאגו לשלומו. לטענת האב הם לא החביאו את הילד והוא היה במעקב רפואי. המקרה מעלה שאלות קשות על תפקוד הרשויות שלא סייעו למשפחה קשת יום שנמצאת במצוקה קשה ולפיכך יש לחקור את התנהלות הרשויות".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.