הגר"ש אוירבך חיזק את סמינר הפלג(וידאו)

מתנתקים מהמדינה: במהלך כינוס שנערך במודיעין עילית חיזק הגר"ש אוירבך את מנהלי הסמינר במודיעין עילית שאינם נוטלים כסף מהמדינה, וציין את התערבות משרד החינוך בתכנים באמצעות המחוז החרדי "שמנסה להטמיע את אורח החיים החילוני. צפו {תיעוד בלעדי}

ההתבדלות של הפלג הירושלמי מהמדינה עולה שלב: בשכונת ברכפלד במודיעין עילית התקיים אתמול (מוצ"ש)באולמי ברסלב כינוס שעסק בחיזוק גדרי החינוך, בו השתתפו רבני הפלג הירושלמי ובראשם הגר"ש אוירבאך שליט"א שכיתת את רגליו והגיע במיוחד להשתתף בכינוס.

במהלך דרשתו הוא חיזק את מנהלי הסמינר במודיעין עילית שאינם נוטלים כסף מהמדינה, וציין את התערבות משרד החינוך בתכנים באמצעות המחוז החרדי "שמנסה להטמיע את אורח החיים החילוני, כלשונו.  .

ל'קוקר' נודע כי במהלך החודשים האחרונים התחבטו רבני הפלג הירושלמי האם ליטול כסף ממשרד החינוך, או שמא לתחזק את הסמינרים באמצעות תרומות והוראות קבע, הגאון רבי אשר דויטש מרבני הפלג, סבר שיש לקחת כסף מהמדינה, ואילו,מרן הגר"ש אוירבך, תומך בעמדה הקיצונית יותר "שאין ליטול כסף מהמדינה", יצויין, כי למרות חילוקי הדעות בין הצדדים בנושא הספציפי, שני הרבנים מתבטלים אחד בפני השני.  בדרשתו הוא רמז לסמינר בבני ברק "ללמוד מהסמינר במודיעין עילית שאינו נוטל כסף מהמדינה".

בדרשתו חיזק הגר"ש אוירבך את מנהלי הסמינר על כך שהם ממשיכים את דרכם של גדולי ישראל וקרא למשתתפים לתרום ולסייע באמצעות מתן הוראת קבע עבור הסמינר במודיעין עילית שנפתח בתחילת השנה ושם לומדות עשרות נערות שמשתייכות ומזוהות עם תנועת בני תורה.

IMG_1536 IMG_1538 IMG_1540 IMG_1541 IMG_1542 IMG_1543 IMG_1544 IMG_1545 IMG_1546 IMG_1549

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. מענין את דרכם של מי מגדולי התורה הם ממשיכים………….

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב