צפו: החיילים של בנצי גופשטיין (וידאו)

הצצה לתוך פעילות הארגון הקיצוני להב"ה: הפעם – חיילי צה"ל שחברים בארגון. חלקם אף מצטלמים עם נשקים וקוראים לנקמה בערבים.{הצצה ללהב"ה}

מה הולך בתוך ארגון להב"ה? כתב חדשות 2 חיים ריבלין בדק אחר פעילות הארגון שבראשותו עומד  בנצי גופשטיין, וגילה, כי גם חיילי צה"ל משרתים בצבא הארגון הקיצוני.

הם מעריצים את עדן נתן-זאדה, שרצח ארבעה בני אדם בשפרעם ב-2005 וברוך גולדשטיין שביצע את הטבח במערת המכפלה ב-1994. לא מעט חיילים בשירות סדיר נמנים על פעילי הארגון הימני-קיצוני להב"ה ("למניעת התבוללות בארץ הקודש").

צפו בכתבה – באדיבות רשת

בהנהגתו של גופשטיין, מסתובבים במרכז הבירה, קוראים קריאות גזעניות ולעתים מתעמתים עם ערבים ופעילי שמאל.

בין הפעילים גם בחיילים במדים, זאת למרות פקודות הצבא האוסרות השתתפות בפעילות פוליטית.alt="" width="604" height="370" />

טקסטים נוטפי שנאה

הטקסטים ברשת נוטפי שנאה. באחד הסטטוסים הביע אחד מהם שמחה על מות שלושת בני משפחת דוואבשה בשריפת הבית בכפר דומא. חיילים אחרים התבטאו נגד מפקד פיקוד המרכז ובג"ץ וקראו לסרב פקודה במקרים של התנגשות עם ההלכה, כמו במקרה של בית הכנסת "איילת השחר" בגבעת זאב שבג"ץ הורה להרוס.

הערב פורסם במהדורה המרכזית כי ייתכן שהפרקליטות תאמץ את המלצת המשטרה להגיש כתב אישום נגד בנצי גופשטיין בגין הסתה.
height="370" />

האב הרוחני. מאיר כהנא (פלאש 90)

עו"ד איתמר בן-גביר, המייצג את ארגון להב"ה, אמר כי "זה ארגון שפועל לפי חוק. עוסק במניעת התבוללות. זהו ארגון א-פוליטי. לא כל אמירה בפייסבוק מייצגת את ארגון להב"ה, אך הארגון מברך כל אחד ואחת שרוצה לפעול נגד התבוללות".

מלשכת שר הביטחון נמסר כי "ברגע ששב"כ יספק תשתית ראייתית מתאימה, הארגון יוצא מחוץ לחוק. לפי שעה לא נמצאה תשתית מתאימה".

מדובר צה"ל נמסר כי "על פי הפקודות נאסר על חייל להשתתף בפעילות פוליטית כאשר הוא מזוהה כחייל, גם ברשתות החברתיות. במקרים בהם ישנה חריגה מן הפקודות, הנושא מטופל משמעתית. במצ"ח נחקרת כל עבירה חמורה של הסתה, גזענות או התנהגות בלתי ראויה שיש בה כדי לפגוע בערכי צה"ל, בתוכן גם כאלו המתוארות בכתבה".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.