צפו: החכי"ם החרדים הצביעו ביחד עם המחנה הלאומי בוועדת חוץ וביטחון (וידאו)

וועדת חוץ וביטחון של הכנסת אישרה הבוקר את הצעת החוק המעניקה סמכות לממשלה להחזיר לכלא אסירים ביטחוניים ששוחררו ולא עמדו בתנאי השחרור. החכי"ם החרדים החברים בועדה, מאיר פורוש ואריה דרעי, הצביעו גם הם ביחד עם המחנה הלאומי בעד ההצעה

וועדת חוץ וביטחון של הכנסת אישרה הבוקר את הצעת החוק המעניקה סמכות לממשלה להחזיר לכלא אסירים ביטחוניים ששוחררו ולא עמדו בתנאי השחרור. החכי"ם החרדיים החברים בועדה, מאיר פורוש ואריה דרעי, הצביעו גם הם ביחד עם המחנה הלאומי בעד ההצעה.

צפו בהצבעת החכי"ם החרדים בועדה
[alooma ref="6173c8993a0de0276332d37ee69a6356.mp4" src="1" autoplay="0" pid="0"]

יו"ר הועדה, ח"כ זאב אלקין, אמר בדיון: "מטרת החוק היא להוות מנגנון הרתעה לארגוני הטרור שידעו כי כל ניסיון לשחרור מחבלים על ידי חטיפה או משהו דומה, ירד לטמיון״, ח״כ אלקין הוסיף: "חטיפות כבר לא יהיו יותר משתלמות לארגוני הטרור, הן רק יכניסו מחבלים לכלא ולא ישחררו אותם״.

שר הביטחון בוגי יעלון התייחס בפתח הישיבה למצב ברצועת עזה: "המבצע כולל מספר מאמצים: מאמץ הגנה על עוטף עזה בדגש על התמודדות עם מנהרות התקיפה וההתמודדות עם ירי תלול מסלול לטווחים השונים. מאמץ זה נושא נכון לעכשיו פרי, כשכיפת ברזל כמעט מנטרלת לחלוטין את הניסיונות לפגוע בערי ישראל. נראה שמצאנו מענה סביר לאיום הזה. מאמץ נוסף הוא המאמץ ההתקפי".

לדברי השר יעלון, "לצערנו המחבלים הצליחו לפגוע בחיילנו. הדגש שלנו הוא פגיעה במנהרות התקיפה. זה המאמץ המרכזי. בלילה האחרון נכנסו עוד כוחות כדי לאתר מנהרות באזורים נוספים. עד עכשיו הותקפו למעלה מ-2,700 יעדים, משגרים, בתי מחבלים, מנהרות. אנחנו ערוכים להמשיך בפעולה ככל שיידרש ואם יהיה צורך נגייס עוד כוחות לוחמים של מילואים, עד שנביא לשקט מרצועת עזה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.