צפו: החרדים הצביעו עם הליכוד, 'יש עתיד' והערבים הובכו (וידאו)

ועדת הפנים אישרה את ההצעה להחיל דין רציפות על החוק שיקבע כי העסקת מסתננים היא עבירה שדינה עד חמש שנות מאסר. גם החרדים תמכו בהצעה

[alooma ref="8b3feaffeecb0faa858d18499d04c281.mp4" src="1" autoplay="0" pid="0"]
המאבק בהסתננות לישראל: ועדת הפנים של הכנסת אישרה לפני זמן קצר להחיל דין רציפות על הצעת החוק למניעת הסתננות. ההצעה אושרה, כזכור, בקריאה ראשונה בכנסת הקודמת ביוזמת יו"ר הועדה ח"כ מירי רגב וח"כ אופיר אקוניס.

במהלך הדיון הביעו חברי סיעת 'יש עתיד' התנגדות לדין הרציפות, בשל כך הכריז ממלא מקום היו"ר, ח"כ דוד אזולאי על הפסקה כדי לאפשר לנציגי'יש עתיד' להחליט.

לפי ההצעה, מי שהעסיק מסתנן ללא רישיון עבודה בישראל דינו יהיה חמש שנות מאסר או קנס לפי חוק העונשין. עם זאת, מוצע לקבוע כי התיקון ייכנס לתוקף רק כאשר יהיו בידי המדינה די מקומות משמורת שבהם יוחזקו מסתננים לפי חוק למניעת הסתננות, "מאחר שתחילה מיידית של התיקון המוצע עלולה לגרום לכך שלמסתננים שכבר נמצאים בישראל לא תהיה דרך לספק את צורכיהם הבסיסיים".

ח"כ דב חנין אמר כי הממשלה מעבירה בהצעת החוק הזו מסר 'תיזהרו מהאנשים ההם כי תסתבכו פלילית'. חנין הוסיף: "המשמעות של זה מחר בבקר היא החרפת האסון. הוא הזכיר שהשר לביטחון הפנים הצביע נגד בוועדת השרים לענייני חקיקה".

חברת הכנסת פנינה תמנו-שטה (יש עתיד) אמרה בדיון בדיון כי "הבעיה העיקרית בהטלת עבירה פלילית על המעסיקים, היא שלמרות הכוונות – יעסיקו אותם בתת תנאים ותנאי עבדות. יש להתנגד לדין רציפות ולחשוב על פתרונות אחרים שיכללו אישורי עבודה למי שנמצא עד חמש שנים ורק מעבר להן להטיל סנקציות. למה את מתעלמת מ-130,000 המגיעים מאירופה? ממולדובה? זה חוק גזעני ואסור לנו להיות שותפים לדברים כאלו"

מנגד, ח"כ זבולון כלפה (הבית היהודי) אמר: "אני מסתכל לאנשי דרום ת"א בעיניים וחייהם קודמים. אם לא נחסום את התופעה היא תתרבה. אם יש מעסיקים שעסקיהם חשובים להם יותר מחיי אנשים יש לשים לזה סוף".

בסופו של דבר 7 חברי ועדה, בהם הנציגים החרדיים, תמכו בהצעה ו-4 התנגדו.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.