צפו: החרדים מחו כנגד סנדרס (וידאו)

צפו: חבר מועצת העיר ניו יורק דב היקנד מחה כנגד המועמד לנשיאות ארה"ב ברני סנדרס בעקבות האמירות שלו נגד ישראל { "אנטישמי"}

החרדים נגד ברני סנדרס: המועמד היהודי לנשיאות שהתבטא כנגד פעילות ישראל בצוק איתן זכה לקבלת פנים צוננת במהלך סיור בחירות בניו יורקץ

חבר מועצת העיר ניו יורק דב היקנד מחה כנגד המועמד לנשיאות ארה"ב ברני סנדרס בעקבות האמירות שלו נגד ישראל

בנוסף, עסקן חרדי תועד כשהוא קורע שלטי תמיכה של סנדרס. "הוא אנטישמי" קרא לעבר המצלמות

סנדרס,עורר סערה כאשר טען במהלך ראיון לניו יורק דיילי ניוז כי במהלך קיץ 2014, במסגרת מבצע צוק איתן ברצועת עזה, הרג צה"ל יותר מעשרת אלפים אזרחים פלשתינים חפים מפשע, מספר גבוה פי שישה ממספר ההרוגים עליו דיווחו הפלשתינים עצמם – 1,715 הרוגים על פי הפלשתינים. עוד הוסיף סנדרס כי מספר ההרוגים הגבוה מהצד הפלשתיני הוא תוצאה של "תגובה צבאית ישראלית עיוורת".

את הדברים אמר סנדרס כאמור במהלך ראיון שפורסם ביום שני האחרון. עם זאת, ציין סנדרס כי הוא אינו מכיר את מספר ההרוגים המדויק, אך טרח לציין את המספר ההרוגים הנ"ל פעמיים, והוסיף כי ישראל עושה שימוש בכוח צבאי מופרז: "מישהו יכול לעזור לי כאן, כי אני לא זוכר את מספר ההרוגים המדויק, אבל אני כן יודע לומר שיותר מעשרת אלפים חפים מפשע נהרגו במהלך המתקפות על עזה".

כשנאמר לסנדרס כי המספרים שציין נראים "גבוהים בהרבה מהמציאות", ענה: "אין לי את המספרים המדויקים, אבל אני חושב שמדובר בעשרת אלפים. אני חושב שבלוקים של בניינים שלמים גולחו", והוסיף: "בתי חולים הופצצו אני חושב. כך שכן, אני חושב, ואני לא היחיד, שישראל פעלה בצורה עיוורת ברצועת עזה".

Untitled from Kooker on Vimeo.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.