צפו: הכנסת התפזרה: "בא לקיצו שלטון הרשע" (וידאו)

ברוב של 93 אישרה המליאה את פיזור הכנסת ה-19 ואישור תאריך הבחירות ב-17 במרס 2015. צפו

עד הרגע האחרון לא נפסקו הבחישות והספינים, אבל עכשיו זה סופי: תקדים "שאול מופז 2012" לא חזר על עצמו. הפולטיקאים החרדים דיברו אמת. אין ספין, אין דיל. חוק פיזור הכנסת עבר בקריאה שנייה ושלישית. 93 הצביעו בעד, ללא מתנגדים או נמנעים. תאריך הבחירות נקבע ל – 17 מארס.

צפו בפיזורה של הכנסת

החכי"ם החרדים שיחררו אנחת רווחה: הכנסת ה – 19, הגרועה בתולדותיהם, מאחוריהם. ח"כ מוזס: "בא אל קיצו שלטון של רשע. אין אפילו תחום אחד בו פעלה הממשלה לטובת הציבור. אין לנו אלא לברך על פיזורה של הכנסת ופירוק הממשלה".

עמיתו ח"כ מאיר פרוש התבטא: "הקואליציה הגרועה ביותר ליהדות החרדית התפרקה הערב עם התפזרות הכנסת. יהדות התורה נחושה להביא לשינוי יסודי, ולהחזיר את הכבוד לתורה וללומדיה".

בדברים שנשא בפתחה של ההצבעה הדרמטית אמר יו"ר הכנסת ח"כ יואל (יולי) אדלשטיין, כי "הליכה לבחירות בטרם עת איננה רצויה. יתרה מזאת, היא פסולה ומיותרת. בצדק הציבור קיבל זאת בתמיהה ובסלידה. למרות שהבחירות אינן רצויות, בנסיבות שנוצרו הן הרע במיעוטו, במציאות שבה חילוקי דעות לגיטימיים הופכים למחלוקות תהומיות והבדלי השקפה הופכים לאיבה אישית והתחשבנויות ומסנדלים כל יוזמה לשיתוף פעולה בקואליציה – הופכת הממשלה לכלי ריק וגוף חסר אפקטיביות".

יו"ר ועדת הכנסת, ח"כ יריב לוין (הליכוד), אמר כי "הייתה קואליציה קשה מאוד לניהול ומורכבת. היו ניסיונות למשוך את הדברים לקצוות במקום לעשות את הדבר הבסיסי שעליו מושתתת הקואליציה והוא עבודה משותפת". הוא הוסיף כי "גם הממשלה הטובה ביותר עושה שגיאות והלקח החשוב הוא לכונן ממשלה רחבה".

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.