צפו: הכפר הציורי של צה"ל (וידאו)

האמן מיארה צבע את קירות הבסיס הצבאי באליקים בדמויותיהם של חסאן נסראללה, סמיר קונטאר ועימאד מורנייה. { חיזבאללה ונסראללה}

בבסיס אליקים בצפון בנו כפר ציורי סטייל חיזבאללה, לשם כך הם הביאו את אמן הגרפיטי אליסף מיארה, כדי שיביא את כפרי דרום לבנון לבסיס הצבאי.

 "המקצוע שלי הוא ציור על קירות, ובדרך כלל אני עושה ציורים די רגילים: נופים, שמיים, עננים", מספר מיארה. "פנו אלי מהלש"ביה (לוחמה בשטח בנוי) בבסיס ואמרו לי 'בוא נלך על ציורי קיר'. הם חיפשו משהו שידמה באמת לכפר".
 צפו באדיבות רשת

מיארה זיהה הזדמנות וצבע את קירות הלש"ביה באליקים בדמויותיהם של חסאן נסראללה, סמיר קונטאר ועימאד מורנייה, כמו גם כתובות בערבית שמיארה העתיק מכרזות של חיזבאללה, בלי לדעת את משמעות מרביתן. "באחת הכתובות למשל כתוב 'מלחמה בשם האל'", הוא מסביר. "יש שם דגל לבנון, יש שם לוגו של חיזבאללה".

"מדמה את המציאות בשטח" (אליסף מיארה)

, לדברי מיארה יש שתי מטרות בכרזות: "אחת כלפי פנים, לתת מורליזציה ללוחמים של חיזבאללה", הוא מסביר. "כלפי חוץ – לחיילי צה"ל שרואים את הכרזות, ליצור סוג של מורך לב".

ההדמיה שיצר מיארה נועדה למטרות אחרות. "זה מדמה עוד יותר את המציאות האמתית בשטח, ואם תשאלי אותי זה גם יותר נחמד להתאמן ככה", הוא אומר. "זה לשוות למקום אופי יותר של כפר, יותר אותנטי. כשתגיע בזמן אמת למקום דומה, אז זה יהיה כבר אחרי שראית את זה כביכול"

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.