צפו: חילופי אש כבדים בין החמאס לצנחנים (וידאו)

מחבלי החמאס הגיעו למרחק 40 מטרים מחיילי 'גולני' התבצר בשג'אעיה וירו עליהם טילים ואש חיה, כך התנהל הקרב

 

בצה"ל מפרסמים פרטים חדשים  על התקרית שאירעה ביום ראשון, בתקרית נהרגו 7 חיילי צה"ל.

קצין בכיר בחיל התותחנים סיפר כי בחמאס נערכו לכניסת הכוחות, ואנשי גדוד חמאס המקומי פתחו באש תופת לעבר הכוחות. "זיהו את הכוחות וירי כבד נפתח לעברם, בתזמון עם טילים נגד טנקים וירי צלפים", אמר הקצין,

אני מבין שהאש שלנו לא נתנה מענה למה שהכוחות היו צריכים. ירו עליהם מכל הכיוונים, בעיקר מתוך מבנים",  שמעתי  את מצוקת הכוחות מרשת הקשר. מפקד חטיבת "גולני", אל"מ רסאן עליאן, טען בפניו לאחר הקרב כי זו הייתה הלוחמה הקשה ביותר שחווה בצה"ל.

"זיהינו את מרחבי הירי", ציין הקצין, "הכוחות בשטח קיבלו הנחיה להיכנס לכלים הממוגנים למשך חצי שעה, ושלושה גדודי ארטילריה החלו לירות לעבר כוחותינו בסביבות השעה עשר בבוקר". מטרת הירי של התותחים, כך הסביר הקצין, הייתה לאפשר את חילוץ חיילי החטיבה ולהבריח את אנשי חמאס שהקיפו אותם.

"הבנו שיש מחבלי חמאס שנמצאים בטווח של 40-100 מטרים מהכוחות, ולכן ירינו לעברם 600 פגזי ארטילריה, במקביל לתקיפות של מטוסי קרב, וקודם נקראו כל הכוחות להיכנס לתוך הכלים".  הוא תיאר.

"הפעלנו אש נרחבת כדי לרכך יעדים, ועשינו זאת בזהירות. היה לכך גיבוי של מפקדים בכירים, למרות שהיו יכולים להיות פגיעות בכוחותינו, שמיגנו את עצמם. קיבלנו כאן החלטה שהייתה יכולה לעלות לנו גם במחיר", הסביר הקצין .

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.