צפו: המועמד שהתקשורת "העלימה" בירושלים

המועמד לראשות עיריית ירושלים אבי סלמן מתלונן כי התקשורת העלימה אותו מהמפה, וגם: מה הוא חושב על ברקוביץ – צפו

המועמד לראשות עיריית ירושלים אבי סלמן מתלונן כי התקשורת העלימה אותו מהמפה,"שואלים אותי לאן נעלמתי", שואל סלמן, "אז זהו שלא נעלמתי. אני נמצא בשטח, אני חורש את השטח ונפגש עם תושבים ועם בעלי עסקים בעיר. אני עושה חוגי בית ושומע את רחשי הלב של הציבור, ואני אומר לכם – אנחנו ננצח את הבחירות, ובגדול.

מה שכן, באמת נעלמתי מהתקשורת. אבל יש לכך סיבה; גיליתי שבמערכת הבחירות הזו, יש לתקשורת כמו בנושאים אחרים – אג'נדה משלה. ומועמד שלא מיישר קו עם האג'נדה שלה, הם מנסים למחוק אותו ולא נותנים לו במה.


סלמן טוען כי אם לפני כמה חודשים עסקו שם בנושאים החשובים, כמו נושא מצוקת הבניה בעיר, אך כנראה שגם הנושאים החשובים באמת לעיר, בסופו של יום אינם אטרקטיביים לאורך זמן עבור התקשורת, כי הם חיים על רייטינג, והם צריכים נושאים חדשים. התקשורת החליטה שהיא רוצה להעלות לסדר היום את הנושאים שנוחים לה – לא לתושבי העיר, אלא לה…

סלמן תוקף את המועמד שאותרג על ידי התקשורת: עופר ברקוביץ. "אותו עופר ברקוביץ התראיין לפני זמן קצר לערוץ 20 אצל סגל וריקלין, בראיון, הם שואלים אותו את השאלה הבאה: "עופר, מתחם התחנה, היא סוגיה בוערת מאוד בין החילונים לחרדים, איך אתה מתכוון להתמודד איתה".

עונה להם ברקוביץ: "אני מאוד מעריך את חבר המועצה החרדי יוחנן וייצמן שמוביל את המאבק נגד המתחם, ואנחנו נדע להסתדר יחד על ידי כך שאני אתן לו להתבטאות בנושאי תכנון ובניה, ככה הוא לא יצטרך למצוא לעצמו ביטוי עם המאבק נגד מתחם התחנה".

תגיד לי עופר, אתה חושב שהחרדים מטומטמים? אתה חושב שאין להם במה להתעסק והם לא מבינים בכלום, שאתה נותן להם איזה צעצוע להתעסק בו וככה יהיה לך שקט בנושא של מתחם התחנה? אתה בטח חושב שכשהרב עובדיה יוסף תקף בחריפות את יאיר לפיד, לא היה לו במה להתעסק, ולכן הוא מצא לעצמו עיסוק בכך שתקף את יאיר לפיד?!

כעת שימו לב טוב. יושבים להם סגל וריקלין מול התשובה המטופשת הזאת וסותמים את הפה.. למה? כי הם יודעים שעופר ברקוביץ עובד עם ערוץ 2.. ואם הם יתקפו אותו, ערוץ 2 ייצא עליהם..חברים, ככה זה עובד ומתנהל. כולם שם בתקשורת חושבים רק על הרייטינג והאינטרס. על טובת הציבור הם לא חושבים.

"עכשיו תגיד לי דייטש",מוסיף סלמן ותוקף את המועמד החרדי: "איך זה שעל נושא כל כך בוער כמו הדיור בירושלים, אתה מוביל קמפיין של שלושה ימים?! "אני", טוען סלמן להבדיל ממך, דייטש, העליתי את הנושא הזה למשך מספר חודשים לסדר היום, הצעתי פתרונות והסברתי את הענין. אז לקחת ממני את הנושא?! בסדר גמור. אבל לפחות תעשה עבודה, תעלה את הנושא לסדר היום הציבורי בירושלים.. תמשוך, תדבר, תציג תכנית עבודה מפורטת. ככה לא עובדים דייטש! ".

ומה עם נושא השבת בעיר, והסטטוס קוו בין החרדים לחילונים? איפה הדיבור שלך על זה? איך זה שלא שמעו את עמדתך בנושא הזה? אתה הרי יודע שהנושא הזה הולך להתפוצץ בקרוב, כשהחרדים יפסיקו לשתוק על פתיחת עורקי תחבורה מרכזיים בעיר שעוברים בשכונות שלהם?!

סלמן מוסיף ותוקף: "צריך פה מנהיג, דייטש. הציבור רוצה לשמוע מנהיג שיגיד את עמדותיו בצורה ברורה – לכאן או לכאן! הציבור רוצה לשמוע עמדה אמיתית. כי אי אפשר להנהיג את ירושלים עם זיגזג בין כל הבעיות בעיר. הציבור רוצה מנהיגות שתקבל החלטות, ואנחנו לא שומעים אותך מקבל החלטות. אבל כל זה לא מפריע לתקשורת לשתף עם זה פעולה. והיא לא שואלת את דייטש את השאלות הקשות. היא לא מעמידה למשל את דייטש מול השאלה הפשוטה 'יוסי, אתה כמועמד חרדי, מה דעתך בנושא מצעד הגאווה?' ו'מה דעתך בנושא השבת?', או לחילופין, 'איפה תכניות מפורטות בנושא הבניה בעיר?'.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. אתה לא יכול להפסיד! הסבר-

  אם תנצח- אז תתגאה שניצחת נגד כל הסיכויים.
  אם תפסיד- תוכל להאשים את התקשורת, השמאלנים, החרדים, הערבים, כל מי שהוא לא תומך סלמן.
  אם תפרוש- תוכל להאשים את כולם ששמו לך רגליים ושזה לא הוגן ותוכל ליילל על זה שנים.
  עכשיו, למציאות- אתה תפסיד. אתה מתכנן מראש את ההפסד שלך, כדי לסלול דרך למועצה ולצבור שם את הניסיון. אתה לא רוצה להיות ראש עיר, אתה מתכנן להיות ראש עיר עוד 10 שנים. מי לימד אותך? כמובן, ניר ברקת.
  אתה מנסה להיות ביבי. כבר כתבת שביבי וטראמפ הם המודלים שלך. אתה נוקט בשיטות שלהם. אבל- אתה לא ביבי. גם לא תהיה.
  שיהיה לך הפסד מוצלח, מקווה שתתעשת ותבין שנועדת לדברים אחרים.

  ניב ברקן |
  הגב