צפו: המחבל מתאילנד מטמין המטען – ונמלט (וידאו)

מצלמות האבטחה קלטו: המחבל מתיאלנד לבוש חולצת טי צהובה. האיש נקלט כשהוא מוציא חבילה שחורה, מניח אותה – ומסתלק. כך זה נראה

דקות אחדות לפני הפיגוע במקדש ארוואן בלב בנגקוק, מצלמות אבטחה קלטה את החשוד כשהוא מטמין את הפצצה במקום.

זהותו של המחבל טרם התבררה. בתיעוד נראה המחבל מתיישב על ספסל כשהוא לובש חולצת טי צהובה. בתיעוד הוא נראה כשהוא מוציא חבילה שחורה גדולה, מניח אותה – ומסתלק מהמקום. על פי הערכות, הוא השתמש בטלפון הנייד שברשותו כדי להפעיל את המטען לאחר שהתרחק.

מנהיג החונטה הצבאית במדינה, פראיוט צ'אן אוצ'ה, אמר הבוקר כי הרשויות מנהלות מצוד אחר האיש והוא ככל הנראה משתייך לתנועת "החולצות האדומות", שמתנגדת לשלטון הצבאי במדינה. באירוע נהרגו לפחות 22 בני אדם נהרגו ויותר מ-120 נפצעו במה שהגדיר ראש החונטה כ"מתקפה הקשה ביותר במדינה מעולם".

 

 

"היום יש לנו חשוד שזוהה במצלמות האבטחה ואנחנו מחפשים אחריו", אמר ראש החונטה הצבאית. לדבריו, הרשויות מעריכות כי החשוד משתייך ל"ארגון אנטי ממשלתי שבסיסו בצפון-מזרח המדינה" – מעוז תנועת "החולצות האדומות" המתנגדת לחונטה הצבאית במדינה.

 

"מי שעומד מאחורי הפיגוע הזה הוא אכזר", אמר אמשממפקד משטרת תאילנד סומיוט פומפאנמונג, שהזהיר כי מספר ההרוגים עלול לעלות ל-30. "כולם יודעים שבשעה הזאת המקדש עמוס בהרבה מאוד אזרחי תאילנד ובתיירים, והמשמעות של פיצוץ מטען במקום הזה ובזמן הזה היא שמישהו רצה לראות הרבה מאוד אנשים מתים, הם ניסו להרוג מאות בני אדם".

(באדיבות רשת)

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.