מהתהום לפיסגה: המסע של דרעי למשרד הפנים (וידאו)

מסלול הפוליטיקה של דרעי החל כשמונה לשר הפנים ב-1988 והפך לשר הצעיר ביותר בתולדות ישראל, לאחר שקיבל שוחד דרעי משלים קאמבק למרות הקלון שהושת עליו הוא חוזר לתפקיד שכל כך אהב, משרד הפנים עתיר התקציבים והג'ובים.
{ סוגר מעגל }

22 שנה אחרי: הממשלה את מינויו של אריה דרעי לשר הפנים – זאת לאחר שנאלץ להתפטר בגלל פרשת השוחד.

 צפו במסע של דרעי – באדיבות רשת

מסלול הפוליטיקה של דרעי החל כשמונה לשר הפנים ב-1988 והפך לשר הצעיר ביותר בתולדות ישראל, לאחר שקיבל שוחד דרעי משלים קאמבק למרות הקלון שהושת עליו.

ב-1988, לאחר הבחירות בו צמחה ש"ס, דרעי מונה לשר הפנים בממשלת שמיר – לאחר "התרגיל המסריח" שמר על המשרד עתיר התקציבים. באותן שנים החל העיתונאי מרדכי גילת לפרסם תחקירים אודות התנהלותו של דרעי, אך גם הכתבות הללו לא מנעו מרבין למנות אותו לתפקיד ב-1992.

כעבור שנה החשדות כלפי דרעי התגברו והפכו לאישום. באותה שנה הוגש כתב אישום ב"תיק האישי": דרעי הואשם בעבירות שוחד, מרמה, הפרת אמונים ורישום כוזב במסמכי תאגיד. דרעי נאלץ להתפטר מתפקידו.

ב-1999 הוא הורשע בקבלת שוחד בסכום של כ-155 אלף שקלים. בית המשפט גזר עליו ארבע שנות מאסר בפועל וקנס של 250 אלף שקלים: ההחלטה עוררה זעם רב ודרעי ערער לעיון, שקיצר את העונש בשנה אך קבע כי דרעי יישלח לכלא.

בספטמבר 2000 דרעי נכנס לכלא מעשיהו, לקול תרועת עשרות אלפי מעריצו. הוא שוחרר לבסוף ב-2002, לאחר שקוצר שליש מעונש מאסרו.  נגזר עליו קלון – שהרחיק אותו מהזירה הפוליטית לשבע שנים – אך דרעי יזם ותיכנן את חזרתו לפוליטיקה- תוך שהוא מצליח לסדוק את האמון הרב שצבר אלי ישי בבית מרן ובכך הצליח במזימתו לשוב אל ראשות התנועה.

ישי החליט להתפלג ולהקים את תנועת 'יחד' שלאחר מערכת בחירות עקובה מדם לא עברה את אחוז החסימה. דרעי לעומתו חזר לאור הזרקורים ולשליטה על משרד עתיר התקציבים  והג'ובים- שממנו בעצם נכנס לכלא לאחר שנטל שוחד בסך מליוני שקלים.

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.