צפו: המשטרה הורסת את כפר המחבלים (וידאו)

בסופו של דבר המשטרה הרסה את בתי הכפר הבלתי חוקי אום אל-חיראן. תיעוד מההריסה {לא נכנעים לטרור}

לוחמי משטרת ישראל ומשמר הגבול בשת״פ עם אנשי רשות מקרקעי ישראל סיימו את ביצוע ההריסות עפ״י צו בימ״ש באום חיראן. מוקדם יותר בתחילתה של הפעילות, מחבל שעט בג׳יפ לעבר הלוחמים ודרס שני שוטרים, כתוצאה מפיגוע הדריסה, נקבע מותו של רס״ב ארז (עמדי) לוי ז״ל ולוחם נוסף פונה לבית החולים. המחבל נוטרל.

480 לוחמי משטרה ומשמר הגבול הגיעו היום לפנות בוקר לישוב אום חיראן, הסמוך לחורה, לשם אבטחת פעילות מנהל מקרקעי ישראל במימוש צו הריסה וזאת לאחר הידברות מקדימה וממושכת בעניין עם דרי המקום.

בתחילת הפעילות, מחבל שעט לעבר הלוחמים עם רכבו, על מנת לבצע פיגוע דריסה ופגע בשניים מהם. כתוצאה מכך לוחם אחד נהרג, ולוחם נוסף נפצע ופונה לבית החולים לקבלת טיפול רפואי.
הלוחמים שהיו במקום נטרלו את המחבל, ומחקירה ראשונית עולה כי המחבל הוא פעיל התנועה האיסלאמית הפלג הדרומי. החקירה צפוייה להימשך כמו גם בחינת הקשר שלו לגורמי דאעש.

מיד לאחר פינוי הזירה, התארגנו הכוחות יחד עם רשות מקרקעי ישראל וביצעו את צווי ההריסה כפי שתוכנן.

משטרת ישראל קוראת להנהגת המגזר הבדואי לגנות את האירוע ולהקיא מתוכו אידיאולוגיות קיצוניות שכל עניינן טרור.

בעקבות האירוע הקשה בדרום הארץ, קיים בצהריים ראש הממשלה בנימין נתניהו הערכת מצב יחד עם השר לביטחון הפנים גלעד ארדן ומפכ"ל המשטרה רנ"צ רוני אלשיך.

רה"מ נתניהו קיבל דיווח על פיגוע הדריסה והאירועים בהריסת המבנים הבלתי חוקיים בנגב.

ראש הממשלה: "אני שולח תנחומים למשפחתו של שוטר היס"מ ארז עמדי לוי ז"ל. ארז היה שוטר מצטיין, בנו של שוטר, והוא נרצח הבוקר בפיגוע דריסה. זהו פיגוע הדריסה השני במשך ימים ספורים. אנחנו נלחמים בתופעה הרצחנית הזאת שמכה גם בישראל וגם בעולם. מדינת ישראל היא מעל הכל מדינת חוק, תהיה בה אכיפה שוויונית. לא רק שאירוע כזה איננו מרתיע אותנו, הוא מחזק אותנו, הוא מחזק את הנחישות שלנו, לאכוף את החוק בכל מקום. אני מבקש מכולם, ובראשם חברי כנסת בכנסת ישראל, לגלות אחריות, להפסיק את ליבוי היצרים וההסתה לאלימות. הציבור הבדואי הוא חלק מאיתנו, אנחנו רוצים לשלב אותו בחברה הישראלית, ולא להקצין אותו ולהרחיק אותו ממרכז הווית החיים שלנו. כוחות המשטרה פועלים בשטח בסמכות וברשות, ולאיש אין רשות להפריע למשימתם".

תגובת רה"מ

דברי רה"מ נתניהו בעקבות פיגוע הדריסה בנגב

בעקבות האירוע בדרום הארץ, קיים בצהריים ראש הממשלה בנימין נתניהו הערכת מצב יחד עם השר לביטחון הפנים גלעד ארדן ומפכ"ל המשטרה רב-ניצב רוני אלשיך. ראש הממשלה נתניהו קיבל דיווח על פיגוע הדריסה והאירועים בהריסת המבנים הבלתי חוקיים בנגב. ראש הממשלה בנימין נתניהו:"אני שולח תנחומים למשפחתו של שוטר היס"מ ארז עמדי לוי ז"ל. ארז היה שוטר מצטיין, בנו של שוטר, והוא נרצח הבוקר בפיגוע דריסה. זהו פיגוע הדריסה השני במשך ימים ספורים. אנחנו נלחמים בתופעה הרצחנית הזאת שמכה גם בישראל וגם בעולם. מדינת ישראל היא מעל הכל מדינת חוק, תהיה בה אכיפה שוויונית. לא רק שאירוע כזה איננו מרתיע אותנו, הוא מחזק אותנו, הוא מחזק את הנחישות שלנו, לאכוף את החוק בכל מקום. אני מבקש מכולם, ובראשם חברי כנסת בכנסת ישראל, לגלות אחריות, להפסיק את ליבוי היצרים וההסתה לאלימות. הציבור הבדואי הוא חלק מאיתנו, אנחנו רוצים לשלב אותו בחברה הישראלית, ולא להקצין אותו ולהרחיק אותו ממרכז הווית החיים שלנו. כוחות המשטרה פועלים בשטח בסמכות וברשות, ולאיש אין רשות להפריע למשימתם".וידאו: איתי בית-און, לע"מסאונד: ניר שרף, לע"מ

פורסם על ידי ‏ראש ממשלת ישראל‏ ב- יום רביעי, 18 בינואר 2017

שרת המשפטים איילת שקד הגיבה לפיגוע הקשה הבוקר: "אירועים קשים מאוד שהם בעיקר תוצאה של הסתה של חברי כנסת ערבים ושל ארגוני שמאל קיצוני שנכנסו לתמונה בימים האחרונים".

הריסת הכפר

לא נכנעים לטרור: המשטרה הורסת את בתי הכפר הבלתי חוקי אום אל חיראן > http://l.20il.co.il/rTJQ

פורסם על ידי ‏ערוץ 20‏ ב- יום רביעי, 18 בינואר 2017

תגובת שקד

שרת המשפטים איילת שקד מגיבה לפיגוע הקשה הבוקר: "אירועים קשים מאוד שהם בעיקר תוצאה של הסתה של חברי כנסת ערבים ושל ארגוני שמאל קיצוני שנכנסו לתמונה בימים האחרונים".הראיון המלא ישודר הערב ב-23:00 ב"כלכלי בלילה" עם משה כץ.

פורסם על ידי ‏ערוץ 20‏ ב- יום רביעי, 18 בינואר 2017

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.