צפו: המתפרעים השליכו גלון מלא בצבע אדום על שמשות הג'יפ (וידאו)

ההתפרעויות נמשכות, כוח המשטרה ומג״ב עצר 2 צעירים החשודים בידויי אבנים. הפרות הסדר נמשכות, כוחות מטפלים במקום. צפו בתיעוד ההתפרעויות

צפו התפרעויות ודליי צבע על ג'יפים משנה שעברה

[alooma ref="32ea21ef74c840d2aa03e2e395a4425d.mp4" src="1" autoplay="0" pid="0"]

 

תושב יהודי בן 45 נפצע היום (מוצ"ש) באורח קל לאחר שאלמונים השליכו בקבוק תבערה לעבר ביתו שבשכונת סילוואן במזרח ירושלים. כוח מד"א שהוזעקו למקום פינו אותו לבית החולים הדסה עין כרם בעיר כשהוא סובל מפגיעת ראש וכוויות.

מדוברות משטרת ירושלים נמסר: בהמשך למעצרים שבוצעו בשכונת א-טור, החלו עשרות צעירים,חלקם רעולי פנים, להתפרע וליידות אבנים. כוח משטרה ומג״ב החל לפזר את המתפרעים תוך שימוש במכת״ז. הצעירים תקפו את המכת״ז באבנים וצעיר ערבי הצליח לטפס על המכת״ז, ניסה לשבור את סורג החלון ולתקוף את השוטרים עם סכין, בוצע ירי באויר ע״י אחד השוטרים, התוקף נמלט, נהג המכת״ז החליק, איבד שליטה והתהפך. אין נפגעים.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. “על הימים הנוראים האלה, שמעתי מיהודי שהגיע מרוסיה הסובייטית, דברי התעוררות שהביא מ”שם”, הוא שמע בריגה שאלה, כתוב על הימים הללו “דרשו את ה’ בהמצאו” הם ימים בין ראש השנה ליום הכיפורים, שהשי”ת ממציא את עצמו ומתקרב אליהם, ושאלו שם, הרי השי”ת מצוי בכל השנה “מלוא כל הארץ כבודו”, וענו היהודים ברוסיה המצויים בהתעוררות רוחנית של אלפי בעלי תשובה, במשל, באקלים הגשום של רוסיה מצויים מחסני ברזל חשופים לגשם, הנחלשים במשך הזמן, וכאשר רוצים לדעת אם הברזל נאכל או נשאר ברזל מהחלודה, תוחבים מגנט ארוך לתוכו, אם חשים משיכה למגנט בערימה, סימן הדבר על קיום ברזל, ואם המגנט לא חש בתגובה, אות הוא על חלודה וחידלון גמור.

  כן הדבר בין ראש השנה ליום הכיפורים, הקב”ה יורד לתוך י’ אמות של עולם הזה, ומתקרב לליבותיהם של כל בית ישראל בכל מקום שהם, אם היהודי חש בליבו משיכה למגנט לקב”ה המשוך ומעורר את הלב היהודי, אות הוא על חיים, ואם הלב דומם ללא תנועה וניד כל שהוא, אות הוא על גויעה רוחנית עילפון כריתות רוחנית, בימים אלה יכול כל יהודי בכל מצב שהוא לדעת היכן הוא עומד, את האמת, כדי שיידע מה לעשות”.

  אפילו הדגים בים רועדים בחודש אלול כך מקובל להגיד, כי באלול, אפילו הדגים שבים רועדים, מיום הדין מתקרב ובא, מול התרדמה הרוחניות של העולם, והתפוררות כל המסגרות הכלכליות, החברתיות, הערכיות, המשפחתיות, והאישיות, באין עוצר את ההתאבדות המאורגנות של האנושיות, עליו השתלטו אנשי תיקשורת, המפיצים את העולם בכל החולאים והמגפות הפורצות בכל פינה שבעולם, ומעבירים את נגיפיו תוך שעות אחדות על פני העולם דרך אמצעי התקשורת הנשלטת על ידי אנשים המתבוססים יומם ולילה במדמנה, תועבה מיאוס וצרעת רוחנית המכלה מנפש ועד בשר, כנגד סכנה חמורה זו, חייב לקום כח נגדי רוחני בונה, שיתן את כח העידוד והאתגר לאותם יהודים המחפשים את דרך האמת והתשובה, ורבים הם.

  על היהדות שומרת המצוות לעבור טלטלה גדולה של התחדשו, התעוררת והתארגנות, לנוכח המשבר רוחני העמוק העובר על העולם כולו, ראשית עלינו להתחזק יחדיו, ואח”כ להציל את הניתן להציל. היהדות הרוחנית המוסרת כל אשר לה להקב”ה, ומשליכים על ה’ את כל יהבינו, בכל הכיוונים, אך לנוכח הטירדות השוטפות אותנו ,אין ברירה אלא להעצר, בחודש אלול, הם ימי ההבראה הרוחנית, לאחר שעברנו את ימי ההבראה הגשמית.

  זכורני בבחרותי, בלומדי בישיבה גבוהה בירושלים, איך שהלכנו לפני צאת השבת לשמוע שיחה והתעוררת מרבי בן ציון ברוק מנוברדוק, שאמר שיחה בהתעוררות וניגון מיוחד, או הלכנו לשמוע בבני ברק את רבי יחזקאל לוינשטיין זצ”ל משגיח דפוניבז’, ותלמידו רבי שלמה ברעוודה זצ"ל בבית שמואל בירושלים , או כשהביאו את רבי אליהו לופיאן זצ”ל ל”בית המוסר”, עד היום אנו ניזונים מדבריהם שהפכו את ליבות האבן שלנו ללב בשר, או שנתעוררנו מה”טיש” של ה”בית ישראל” זי”ע, כיום המצב מעורר דאגה, אותם כחות שאז היו צעירים והיום הם כבר סבות לנכדים, נעשו גדולים , מבלי שיעירו את סמכותם וגדלות עצמם, ליצור את המהפכה המיוחלת, כפי שאני שוחחתי עם כמה מהם, והם חוששים מטעמי צניעות שבדמם לעלות אל הבימה ולזעוק את הזעקה הגדולה: עורו ישנים מתרדמתכם.

  ממש פיקוח נפש, להקים בחודש אלול עד יום כיפור, שיחות והתעוררות בימי רצון אלו, כל יום של אלול הוא ריצוי חדש, ועד יום כיפור כשאדם בונה את עצמו, ומרצה את בוראו\ כי במידה שהוא מנצל את ימי הבנין העצמי, כך זוכה לריצוי ולכפרה, היו גדולים שנסעו לאלול לישיבות עד יום כיפור לבנות את עצמם, בפרט בימינו עולם מטולטל ומוטרד, חייבים להקים פינות לריכוז הנפש, להתעוררות ולהתעלות.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב