דירה להסתיר: הנכס "הסודי" של יאיר לפיד נחשפת(וידאו)

בבלוג "100 ימים של שקיפות" נחשף כי בבעלות לפיד יש דירה נוספת שעליה לא דיווח לציבור. בבעלות לפיד דירה נוספת ברמת אביב בשווי 7 מיליון ש"ח


שר האוצר לשעבר, יאיר לפיד, אולי "בא לשנות", אבל מסתבר שלא בתחום השקיפות. בבלוג "100 ימים של שקיפות" חושף תומר אביטל כי בבעלות לפיד יש דירה נוספת בבעלותו בתל אביב שעליה לא דיווח במסגרת הצהרת הון.

באוקטובר 2004 רכש שר האוצר לשעבר וילה ברחוב מאיר פיינשטיין 6.5 חדרים. העלות למשפחת לפיד הייתה 3,444,057 שקל. לאחרונה נמכר בית פרטי בעל נתונים זהים במחיר של 6.8 מיליון שקל. מהחקירה עולה כי בני הזוג לפיד שיעבדו את הנכס כנגד משכנתה מדרגה ראשונה לטובת משכן – בנק הפועלים למשכנתאות. לפיד, נזכיר, כיהן בעבר כפרזנטור של הבנק.

בבלוג נכתב כי ללפיד נכס נוסף ברחוב בן יוסף שלמה בתל אביב – גם ברמת אביב. מדובר בשווי שכירות של כ–5,500 שקל לחודש, ועלותה כ-3-4 מיליון שקל. הדירה מושכרת כיום לקרובת משפחתו של לפיד. ללפיד, נזכיר, יש דירה נוספת שעליה הוא דיווח, ברמת אביב ג' וששוויה מוערך ב-7 מיליון שקל.

עוד כותב אביטל: "לפיד אף קידם את אחד החוקים היקרים ביותר בתולדות המדינה לשינוי שוק הנדל"ן. לפיד גם קידם/תקע הצעות באוצר שעסקו במיסוי של דירות לשכירות, אך לא חשב שמגיע לנו לדעת איך הצעות אלו ישפיעו עליו אישית. לא משנה מה גילינו, וגם לא משנה אם הוא פועל מתוך אינטרס צר או רחב בסופו של יום – זכותנו לדעת. עם זכויות הענק לעיצוב המדיניות של החברה בה אנו חיים מגיעות גם כמה חובות".

יאיר לפיד סירב להגיב לחשיפה.

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. צדקה… צדקה… צדקה… מישהו מוכן לעזור קצת לפוליטיקאי לא הגון וסגפן שחי על לחם יבש ומים לחץ…?

    יעקב |
    הגב