צפו: הנקמה האכזרית של חיזבאללה בדעא"ש(וידאו)

דאע"ש לא עוצר: אחרי ההישגים של הארגון בעיראק ובסוריה, מנסים אנשיו לנגוס גם בחלקים מלבנון שם מחכה להם יריב מר בדמותו של נאסרללה שכבר מאותת לאנשי דאע"ש על הצפוי להם. צפו

בשבועות האחרונים חטף ארגון דאעש מספר חיילים לבנונים סמוך לעיירה ערסל בלבנון, על רצועת הגבול עם סוריה, והחל עתה להוציאם להורג. תיעוד שהועלה אמש לרשת מציג את רגעי החטיפה ולא מותיר מקום לספק – גם בלבנון מבקש דאעש להקים חליפות איסלאמית ולהטיל את אימתו על הלבנונים, כפי שפעל בעירק ובסוריה.

"המדינה האסלאמית חייה וקיימת", נשמעים לוחמי דאעש צועקים בתיעוד כשמתחתיהם מוטלים על האדמה החיילים הלבנונים בזמן החטיפה. "אלה הכלבים שלכם, מתחת לרגלינו. אנחנו חיילי המדינה האיסלאמית של עיראק וסוריה (דאעש) אתם בידינו בעזרת אללה".

בקטע אחר שתועד דורשים אנשי דאעש באיומים מהחיילים הלבנונים לומר: "המדינה האיסלאמית חיה וקיימת". כשידיהם מורמות והם מפוחדים נראים החיילים חוזרים אחרי הדברים. בתגובה הם זוכים לקללה: "על אפכם ועל חמתכם אללה יקלל אתכם, אללה אכבר".

בניסיון להטיל את אימתו גם על הלבנונים החל הארגון להוציא להורג את החיילים בהם הוא מחזיק והוא מאיים להמשיך במעשי הזוועה – אם לא ישוחררו פעילי איסלאם קיצוני מבתי הכלא בלבנון.

קרבות הגבול ובעיקר איומי החטיפה של דאעש ואל-קאעידה בסוריה, שבתחילה נבלמו בעוצמה מהצד הלבנוני, הם עכשיו מטרד ואיום מרכזי בגזרה הזו עבור חיזבאללה. לכן, כנקמה, אנשי חיזבאללה החלו אף הם לחטוף פעילים המזוהים עם האיסלאם הקיצוני בצפון לבנון.

בתיעוד אחר נראים לוחמי חיזבאללה מאיימים על אנשי דאעש. "הם שייכים לדאעש וזה שאתה רואה פה הוא המפקד שלהם", נשמע פעיל חיזבאללה אומר בתיעוד ומצביע על פעילים כשהם כפותים וראשיהם מכוסים. "מי המפקד שלך?", הוא דורש לשמוע ופעיל דאעש עונה בלחש: "שייח' חסן נסראללה". "דבר דבר תגביר את הקול. מי המפקד שלך?", נשמע לוחם חיזבאללה אומר שוב והפעיל הכפות שב וקורא: "שייח' חסן נסראללה".

מה שמאפשר לדאעש לגשת לאזור הגבול בלבנון ולצבור שם כוחות היא הנפילה של בסיסי אסד בצפון סוריה בידיו. מי שנחוש עכשיו להתמודד האיום ההולך וגובר הזה יותר מאסד בעצמו הם לוחמי הצבא החופשי בסוריה, שששים אלי קרב מול דאעש, וחילופי המהלומות מתנהלים גם דרך רשתות הקשר

"נשחט אתכם, לא נשאיר איש חי. חזור בתשובה, חתיכת זבל!", נשמע איש דאעש אומר בהקלטה לדובר המורדים. דובר המורדים מעמיד אותו במקום: "אינכם מבדילים בין מותר ואסור, אתם הולכים אחרי היצר שלכם. דעותיכם לא שייכות לאף דת". בדאעש עונים ב'סובלנות' שמאפיינת את הארגון: "כלבים, פחדנים, בוגדים, כופרים. אני מתפלל לאללה שנתפוס את כולכם".

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.