צפו: הסרטון שמסעיר את הרשות

סרטון בו נראות לוחמות מג"ב עוצרות אמבולנס של הסהר האדום ושולפות מהרכב נערה שהשתתפה בהפרות הסדר במקום מעורר סערה ברשות. צפו

תיעוד בו נראו לוחמות מג"ב עוצרות אמבולנס של הסהר האדום בחלחול, סמוך לחברון, מעורר סערה היום (חמישי) ברשתות החברתיות הערביות.


לוחמות מג"ב נראות כשהן עוצרות אמבולנס של הסהר האדום ו"שולפות" מפגינה צעירה שלטענת הפלסטינים הייתה פצועה . סמנכ"ל הסהר האדום, מוחמד אל ג'אברי, טען כי: "כוח צבאי עצר אמבולנס עם פצועה והוציאו אותה מהאמבולנס".

בעקבות פרסום הסרטון ברשת נרשמו אלפי תגובות זועמות בעמוד הפייסבוק. "שאלוהים ינקום בהן – זה מה שהציונים עושים לנו, מתנהגים כמו חיות", כתב מוחמד. "שהבית שלהם ייחרב, הם תוקפים את הנשים שלנו ואנחנו לא עושים כלום", כתב אחמד.

ממשטרת ישראל נמסר: "אנו רואים בחומרה כל ניסיון של מפרי סדר פלסטינים להשתמש ברכבי חירום כמסווה, ולא בפעם הראשונה. בהפרות סדר שהתרחשו אתמול באזור חברון, נצפו שתי פלסטיניות שהשליכו אבנים לעבר כוחות הביטחון כשהן נכנסות לתוך אמבולנס של הסהר האדום שהיה בקרבת מקום במטרה להימלט מהכוחות".

במשטרה הבהירו כי "לאחר הזיהוי, עצרו הלוחמים את המתפרעות בתוך האמבולנס ובהמשך הן הועברו לחקירת גורמי הביטחון. לצערנו מדובר בפרקטיקה נפוצה של שימוש אקטיבי ברכבי חירום בהפרות סדר אלימות. רק לפני מספר ימים נחשף תעוד שבו נראו 3 רעולי פנים באזור בית אל, כשהם משתמשים באמבולנס של הסהר האדום כרכב הסעה בטוח לזירת הפרות סדר אלימות. למען הסר ספק, משטרת ישראל תמשיך לפעול ביחד עם גורמי הביטחון כנגד כל גורם שיתפרע ויפר את הסדר הציבורי, בכל מקום ובכל זמן".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.