צפו: הפנים האמיתיות של הגרושות החרדיות (וידאו)

אמנון לוי יוצא לבדוק איך נראים החיים של הגרושות בעולם החרדי. בכתבה אמנון פוגש את הגרושות החרדיות שלא מוכנות לשתוק, שהסכימו להיחשף ולשתף ביחס הקשה ולפעמים האכזרי של החברה החרדית אליהן. {הפנים המכפישות}

כדרכו "בקודש" תחקירן פנים אמתיות אמנון לוי, מחפש את הפנים "הלא יפות" של הציבור החרדי, גרושות רבות בציבור החרדי קיבלו טלפונים ממערכת התכנית בבקשה להתראיין, רובן סירבו, אך ביום שני בפנים אמיתיות אמנון לוי יוכיח כי הצליח "לאתר" כמה גרושות חרדיות שנאותו לספר על החיים הקשים שלהן.

לוי יוצא לבדוק איך נראים החיים של הגרושות בעולם החרדי. בכתבה אמנון פוגש את הגרושות החרדיות שלא מוכנות לשתוק, שהסכימו להיחשף ולשתף ביחס הקשה ולפעמים האכזרי של החברה החרדית אליהן. הן מספרות על הנידוי החברתי, הבדידות והיחס המשפיל. ישנן שכונות חרדיות שלא יתירו לגרושות לגור בהן, וישנן שכונות אחרות שיציקו לגרושה, גברים חרדים נועזים יותר עם גרושה ומגיעם אף לידי חטא.

התופעה קיימת כי לגרושות חרדיות אין כסף. מסתבר שמזונות זה בגדר המלצה בלבד, בכתבה מביא לוי ציטוטים מפי הגרושות שטוענות  כי החברה החרדית מתעלמת מגרושות והן מוצאות את עצמן לעיתים ללא רשת כלכלית.

בפעם הראשונה אמנון לוי חושף באמצעות המצלמות הנסתרות מה חושבים גדולי הרבנים על הגרושות החרדיות : "עדיף לחיות עם מנוול מוכה שחין רק לא להתגרש" טעונת אחת הגרושות.

'הפנים האמיתיות של הגרושות החרדיות' הערב ישודר הפרק המלא אחרי החדשות בערוץ 10

אחד הדברים המדהימים שלמדנו במהלך הכנת הכתבה היא שהאב החרדי במקרים רבים נוטש את משפחתו אחרי הגירושים. האישה היא זו שנשארת עם הילדים, והגבר עובר הלאה למשפחתו השנייה. במקרים רבים הוא אפילו לא משלם מזונות, ולא נשאר בשום קשר עם ילדיו. כששאלנו למה זה כך, קיבלנו תשובה מפתיעהפנים אמיתיות – הגרושות החרדיותהערב! 21:15, ערוץ 10 Channel10

‎Posted by ‎פנים אמיתיות עם אמנון לוי‎ on‎ יום שני 21 דצמבר 2015

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. למה אמנון לוי לא עושה כתבה על הגרושות התל אביביות, ומה זה מענין אותו ואת העולם החילוני מה קורה לגרושות חרדיות, אלא אם כן הוא רוצה לחפש פגם בחברה החרדית. זה לא אומר שהכל בסדר, ושאין מקום לשיפור בנושא.

  אלמוני |
  הגב
 2. יש צד שני של המטבע, אני באופן אישי חויתי חוייה מזעזעת, יש לנו בבנין הסמוך אשה גרושה, שמיד לאחר גירושיה ניסנו אשתי ואני לעזור לה מאוד, הזמנו אותה לשבתות וחגים, וכו' עד שיום אחד היא אמרה לשכנה אחרת בבנין שלה, שיש משפחה בבנין ליד שעוזרת לה, ונראה לה שבעלה רוצה אותה…….
  מאותו רגע הפסקנו לעזור לה.
  נקודה למחשבה!!!!

  אושי |
  הגב
  • מזעזע! אני עכשיו חושבת פעמיים על עזרה לידידתי הגרושה…אמאלה!

   משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
   הגב