צפו: הקליפ החדש שממחיש את בעיית המסתננים

סרטון חדש של חבורת 'צבר' בשיתוף תנועת 'דרך חיים' מציף את נושא בעיית המסתננים ומציג את המצב הבעייתי שבו לא ברור האם בכלל יגורשו מהארץ ומתיי. יוצר הסרטון: "לא ברור אם יצאו או לא. הם עושים ככל העולה על רוחם. אנחנו מקווים שאנשים יבינו שיש לפעול כדי להוציא אותם מהארץ"

"חשבנו כמעט, עוד מעט, אורזים מזוודה.
לקחנו מענק וגם את הארנק מפקיד הגירה" –

כך נפתח סרטון חדש של חבורת 'צבר' בשיתוף תנועת 'דרך חיים' שעלה לאחרונה לרשת.

השיר בסרטון מבוסס על השיר המפורסם "אנחנו נשארים בארץ", ובו נראה מסתנן לקראת יציאה מהארץ, אלא שבפזמון אומר המסתנן: "אנחנו נשארים בארץ – כל עוד מאפשרים".

בהמשך השיר רומז המסתנן לקמפיין "זכויות הפליטים", על הדיונים בבג"ץ ומסכם: "אנחנו עוד שנה כאן לפחות"..

מתניה גבריאלי, מיוצרי הסרטון, מסביר: "הסרטון מדבר על נושא גירוש הפליטים שעולה לכותרות לאחרונה. אנחנו עדים לכך שהשמאל הישראלי עושה כל שביכולתו כדי שיישארו בארץ, ובאמת לא ברור אם יצאו או לא יצאו למרות הכוונות של רשות ההגירה ולמרות החוקים והבג"ץ, ויש כאלה שבכל מקרה יישארו.

המסר שאנחנו רוצים להגיד הוא שלא בטוח שבכלל יצאו, ולא ייתכן שהם מרגישים בעלי הבית למרות שהם מסתננים ולמרות שהם שוהים בלתי חוקיים, ואין להם שום זכות להיות פה, הם מתנהגים ועושים ככל העולה על רוחם בלי דין וחשבון והמדינה עוד נותנת להם הטבות ומענקים.

אנחנו מקווים שזה יעלה למודעות ואנשים יבינו שזה ציבור ואנשים שצריך לפעול כדי להוציא אותם מהארץ וכדי להמשיך את היותה של המדינה מדינה יהודית שדואגת לאזרחיה. השיר המקורי הוא שיר היתולי של האירוויזיון על השירים ש'נשארו בארץ' ולא עלו להמשך התחרות'.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.