צפו: הקשיש לא התנגד למעצר – וחושמל באכזריות (וידאו)

סרטון של מעצר משטרתי חולל סערה בפלורידה שבארה"ב, שם קוראים למצות את הדין עם שני שוטרים שנראים מחשמלים אדם מבוגר במהלך מעצר בעזרת אקדח טייזר – ללא כל סיבה הנראית לעין. זו הפעם השנייה בחצי השנה האחרונה שבה שוטרים במדינה חשודים בשימוש בלתי מוצדק באקדח ההלם

מעצר משטרתי אלים מעורר סערה במדינת פלורידה שבארה"ב: שוטרים מקומיים תועדו כשהם מחשמלים אדם מבוגר בעזרת טייזר – ללא כל סיבה הנראית לעין.

בסרטון, שצולם והועלה לרשת בידי עד ראייה לתקרית, נראים שני שוטרים כשהם ניגשים לרכב פרטי לאחר שהורו לנהגו לעצור בשולי הכביש מסיבה שאינה ברורה.

בשלב הבא ניגש אחד השוטרים לדלת מושב הנוסע, ובמהלך חילופי דברים קצרים עם היושב בו ניסה לפתוח אותה ולהוציאו החוצה. הנוסע, שנראה אדם מבוגר, ציית להנחיותיו של השוטר ויצא מהרכב כשידיו מונפות באוויר.

אחד השוטרים, שנראה כי לא השתכנע שהאיש לא מהווה כל איום, נראה כשהוא אוחז את ידו של הזקן בחוזקה ומעקם אותה. בעוד האיש זועק מכאב, התקרב אליו שותפו של השוטר וירה בו באמצעות אקדח טייזר ללא כל סיבה הנראית לעין. מעוצמת ההלם החשמלי נראה הזקן כשהוא קורס על הקרקע ומתפתל מכאבים.

בעקבות פרסום הסרטון, גוברים כעת הקולות בציבור לפתוח בחקירה ולמצות את הדין עם השוטרים אם יימצא שפעלו בניגוד לחוק.

זו אינה התקרית הראשונה שבה ביצעו שוטרי פלורידה שימוש לא מוצדק לכאורה באקדח טייזר. בחודש דצמבר האחרון נחקר שוטר במדינה, בעקבות חשיפת תיעוד שבו הוא נראה מתרברב בטענה שהביא למותו של חשוד לאחר שחשמל אותו בראשו.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.