הדלקת המשואות: הרבנית עדינה בר שלום הזכירה את מרן ופרצה בבכי (וידאו)

על דוכן הנואמים בהר הרצל עמדה הרבנית עדינה בר שלום ולא יכלה להסתיר את התרגשותה. בנאום בטרם הדלקת המשואה ציינה: "לאור מורשתו אני ממשיכה ביתר שאת וביתר עוז". צפו בתיעוד

השנה מדליקות המשואות היו נשים מפורסמות שעשו למען מדינת ישראל, וביניהם הבולטת היא: הרבנית עדינה בר שלום בתו של מרן הרב עובדיה יוסף. שאף תקבל מחר את פרס ישראל למפעל חיים על תרומה לחברה ולמדינה בשל "עשייתה פורצת הדרך לגישור על שסעים".

הרבנית עדינה בקול קרוב לבכי ונרגש מאוד אמרה בטקס: "אני עדינה בר שלום, בתם של הרב עובדיה והרבנית מרגלית, נוחם עדן, מתכבדת לשים משואה זו של יום העצמאות השישים ושישה של מדינת ישראל. לכבוד אבי רבי ומורי מרן הרב עובדיה יוסף זצ"ל שהלך לעולמו השנה, ולאור מורשתו אני ממשיכה ביתר שאת וביתר עוז, לכבודם של אלפי תלמידות ותלמידים חרדים הלומדים מגוון רחב של מקצועות במוסדות להשכלה גבוהה ומציגים הישגים מעוררי התפעלות, הישגים המביאים לשוויון הזדמנויות שחל החברה החרדית".

"לכבודם של נשות החיל החרדיות שסייעו בהקמת עולם התורה ומשלוות את יהדותן הרוחני לצד התפתחות אישית ומובילות חברתית והעצמה רוחנית, לכבוד הצטרפותם של אלפי צעירים וצעירות חרדים אל שוק העבודה הישראלי שנהנים מיגיע כפיהם ומקדשים שם שמיים ושני אלה מתקיימים בידם כפי שנאמר 'יגיע כפיך כי תאכל, אשריך וטוב לך' ולתפארת מדינת ישראל". וזכתה למחיאות כפיים סוערות מפי האלפים.

צפו בוידאו מלפני מס' דקות מרשת היוטיוב
https://www.youtube.com/watch?v=m68IMu9EezQ&feature=youtu.be

4 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. לא ניראה לי שהיא עשתה בכך נחת קטן לאביה. הרב עובדיה היה שר התורה אם היה חי לא היה נותן לביתו לעשות ההפך מדעת התורה. עדינה, אני מבינה שאת אבא זצק"ל לא יכולת לשאול כי לצערינו הוא לא איתנו. אך נשארו ב"ה עדולי הדור ולפני שאת עושה מעשה של חילול ה' יכול לשאול אותם (אם היית מדליקה משואה לע"נ החיילים זה היה נשמע יותר טוב ואם אחיך או בעלך היה עושה זאת לא היו כאן בעיות הלכתיות. הבעיה שאת לא קולטת שאת אישה). אם את רוצה לקרוא לעצמך חרדית תתנהגי כמו חרדית. אם את רוצה להתנהג כדתית תקראי לעצמך ולמכללה שלך "דתית"! אני לא בעד כפייה דתית. אך בעד יושר בזהות שלך ושל כל עמנו!

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 2. היא בכתה לא על מר"ן אלא מהתרגשות על קבלת הפרס.
  אבל היא רוצה לגבות את רשעותה כמו "זרש" ולרשת את מעשיה כחרדית כאשר היא עוזי דיין.

  yeshurun |
  הגב
 3. ישר כח לרבנית אבל אם יורשה לי זאת כבר לא חרדיות זו דרכה של הציונות הדתית
  סוף סוף העולם החרדי מבין חבל שתמיד באיחור ובמאבקים

  G |
  הגב