צפו: גיא פלג הטיח בהרב מצגר: "עזרת גם לכיסך" (וידאו)

בעקבות עסקת טיעון עם הרב הראשי לשעבר יונה מצגר, כתב שר החינוך נפתלי בנט כי העבירות בהן הואשם הרב הראשי לשעבר הן חילול השם, בתגובה תקף אותו בני רבינוביץ "רשע מרושע". וגם תגובה ראשונה של הרב מצגר לכתב גיא פלג מחדשות 2, שהטיח ברב שאלות קשות. צפו {סיקור מיוחד}

הפרקליטות חתמה על עסקת טיעון עם הרב הראשי לשעבר יונה מצגר, סכומי האישום בשוחד יקוצצו במחצית ל-55 מיליון שקלים, ובתמורה ירצה הרב מאסר של 3.5 שנים.

על פי ההסכם, דירת מגורים אחת של הרב תחולט, ובכך הוא לא יידרש לשלם קנס נוסף.

החתימה על הסדר הטיעון מגיעה אחרי משא ומתן בין צוות ההגנה המשפטי של הרב מצגר לבין המשנה לפרקליטת מחוז ירושלים עו"ד דני ויטמן.

במסגרת כתב האישום המתוקן, מצגר יודה בקבלת שוחד בסכום של 5 מיליון שקלים ביחד עם עד המדינה

פרקליטיו של הרב, טל גבאי ויהודה פריד, מסרו כי "הרב שעה לעצתנו וחתם על הסדר הטיעון. סכום השוחד הופחת למחצית והרב יישלח ל-42 חודשי מאסר".

לדבריהם, "לא היה מדובר בשוחד קלאסי. מי שקורא את הפרטים מבין שמדובר על דמי תיווך בין תורמים לבין עמותות, שאלמלא מעורבות הרב לא היו תורמים כלל ועיקר, כך שלא הייתה שום כוונה זדונית מצדו".

בעקבות כתב האישום כתב שר החינוך נפתלי בנט כי העבירות בהן הואשם הרב הראשי לשעבר הן חילול השם, "פעולותיו של מצגר הן עבירות פליליות ומוסריות עבור כל שליח ציבור, וכשמבוצעות על ידי רב ראשי הן מהוות חילול השם חמור. יש לפעול בנחישות על מנת לבער מתוכנו את נגע השחיתות".

העיתונאי החרדי ליטאי בני רבינוביץ' לא נותר חייב והשתלח בבנט על הודעת הגינוי שמסר בעקבות עסקת הטיעון שנחתמה עם הרב הראשי לישראל לשעבר יונה מצגר.

רבינוביץ' צייץ בטוויטר, "אתה חצוף ורשע גם יחד. מעולם לא פתחת את הפה על העבריינים בחצר שלך. שנאתך הפתולוגית לכל מי שמיוצג כחרדי, אינה יודעת גבולות, רשע מרושע, שמתעבר על דבר לא לו, ולהסיט את האש מעמונה, ומכל הסרוגים שחטאו ופשעו פי כמה. ושוב, הכל משנאת חרדים".

צפו מתוך המהדורה המרכזית ערוץ 2 – בדקה 17
https://www.youtube.com/watch?v=khZvwY98_pQ

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. בי רבינוביץ הוא בריון רדיופוני. הוא סבור שע"י כינויי גנאי שיכנה,הוא יסתיר עוולות ומושחתות של בעלי שררה ??זה לא משנה מי העבריין נשיא ראש ממשלה רב ,כולם כולל כולם יתנו את הדין. ואסור להסתיר עוולות. אני מצהיר שאני משתייך לציבור חרדי, ואני מתבייש במעשי הרב מצגר.

    שיע שולם |
    הגב
  2. כמה מנובל הגזען והצבוע בני רבינוביץ הרי כשהיה מדובר בנושא הלכתי החצוף המרושע ללא גבולות השתלח במרן הגריש עמאר ברדיו כל חי עכשיו בגלל צבע העור הוא נזכר שהרב מצגר חרדי ואסור לבקר את החילול השם שנעשה

    בני |
    הגב