צפו: הרב שמצדיק את מחאת החצאיות (וידאו)

על רקע סערת החצאיות, הרב אהרן  לוי מרצה למחשבת היהדות בתנועת "ערכים". מייסד מדרשת "וידעת" "מתייצב" לימין העוזרות הפרלמנטריות. { "זה הטרנד הישראלי"}

על רקע סערת החצאיות, הרב אהרן  לוי מרצה למחשבת היהדות בתנועת "ערכים", מייסד מדרשת "וידעת" "מתייצב" לימין העוזרות הפרלמנטריות שדורשות להתהלך בכנסת עם חצאיות קצרות.

האם לדעתך מחאת העובדות הפרלמנטריות בכנסת על קוד הלבוש מוצדקת?, נשאל הרב  והשיב, כי אכן צודקות "הן צודקות לחלוטין, והסביר:""לכל אחד יש הזכות לקבוע את ערכיו וגבולותיו בעצמו, חברה שמחנכים בה את הנערים והבוגרים שלכל אחד זכות לחופש לנהוג על פי דרכו, כמובן שאם מציבים להם גבול מסויים הוא לא מקובל ובצדק, מי שמך מהו לבוש מכובד, המוסר האנושי טומן בחובו כשל מובנה. לדוגמא בחור בן 18 יכול להצביע לכנסת, החברה החליטה שיש לו שיקול דעת עצמי לבחור, ומה יקרה אם הוא בן 364 יום, אז אין לו זכות בחירה. וזה הרי חוכא ואיטלולא. אבל בכל חוק אתה תמיד יכול למתוח את הגבולות מעבר לכך"

שואלים את הרב- עם הרב אהרון לוי._________________________________שלום לרב!האם לדעתך מחאת העובדות הפרלמנטריות בכנסת על קוד הלבוש מוצדקת?תודה.

פורסם על ידי ‏הרב אהרן לוי – Rabbi Aharon Levy‏ ב- יום רביעי, 14 בדצמבר 2016

הרב אהרן הלוי תוהה בהמשך דבריו על  צדקת המוחות, " מה תגדנה חברות הכנסת אם חבר כנסת יבוא מהמקווה ללא לבוש, הרי כולם יצעקו מה זה ביזיון הכנסת?, ואז הוא יגיד מי שמכם להגיד מהו כבוד. הטענה של העוזרות הפרלמנטריות מאפשרת לעשות לבן אדם מה שהוא רוצה, איך תוכל לנהוג איפה ואיפה?

לסיום הוא מבהיר את השקר והצביעות מאחורי הפריצות השוררת כיום בחברה הישראלית המתירנית, " זה השק שבמוסר האנושי,את רוצה שיכבדו אותך כי לדעתך את  לבושה בצורה מכובדת, מה תאמרי אם יבוא אדם לא לבוש לכנסת אז ברור שתמחי. זאת צביעות. המחאה שלהם צודקת כי היא מעוררת את השקר שבמוסד האנושי. אבל ברור שאשה שהולכת כך היא מכשילה את הרבים, וחטא זה מסכן את המצב הרוחני של העם היהודי שמשפיע על המצב הפיזי שלו, פן יראה בך ערוות דבר ושב מאחוריך, ולכן מבחינת יהדות זה עניין בעייתי.

4 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. כותרת מטעה וחבל. ותוסיפו את המספר 17 לפני 364. ולגבי התשובה שהרב נתן פה אפשר לסכמו במילה או שתיים "צביעות החברה".

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 2. בילבול מח ודמגוגיה בגרוש.
  יש מושג שנקרא מנהג העולם, גם בהלכה מתחשבים בו, גם לפי דבריו שרק המוסר ההילכתי של צניעות הוא הקובע, הרי גם בזה יש דעות הלכתיות שונות ומנהגים מפולגים, מן הסתם שאשתו של המרצה המלומד נחשבת שהולכת בפריצות לדעת אנשי סאטמר או ספרדים שקנאים לפאה נכרית וכדו',
  אז מה ההמצאה הזו, או לבוש צנוע או עירטול גמור בו בזמן שאצלנו החרדים כלום לא סגור או מוסכם מהי צניעות.

  אשר |
  הגב