צפו: הרס וחורבן בתדמור

סוכנות הידיעות רויטרס פרסמה הבוקר תמונות ראשונות מהאוויר של העיר העתיקה תדמור לאחר שצבא אסד כבש את העיר העתיקה מידי דאע"ש.{ זה מה שנשאר}

הכאוס בסוריה:סוכנות הידיעות רויטרס פרסמה הבוקר תמונות ראשונות מהאוויר של העיר העתיקה תדמור לאחר שצבא אסד כבש את העיר העתיקה מידי דאע"ש.

אנשי דאע"ש זרעו בעיר הרס וחורבן, אך חלק מהתמונות משאירות גם מעט מקום לאופטימיות.

אחרי 10 חודשים שבהם ארגון דאע"ש שלט במקום, נחשף סרטון בו מוצגים כמה מאוצרות הארכיאולוגיים של העיר שנהרסו כליל ובהם מקדש בל וקשת הניצחון המוכרת. חלק מהפסלים וחלקי המבנים בחלק המוזיאון שבאתר נפלו ונהרסו, אבל האמפיתאטרון הרומי – עדיין עומד וקיים.

וידאו באדיבות רשת

מעמון עבדל-קארים ממשרד הארכיאולוגיה הסורי שנמצא בדרכו לאתר אמר לסוכנות הידיעות הצרפתית: "אנו מצפים לגרוע ביותר, אבל מהסרטון נראה שלא הייתה פגיעה בקו הרקיע ושהאתר במצב טוב יחסית". במהלך הימים הקרובים יגיעו עוד ארכיאולוגים לעמוד את הנזק המדוייק במקום ולהתחיל במלאכת השיקום.

"אנו רוצים להגיד לטרור בכל העולם, לא משנה מה תעשו, לא תצליחו למחוק את ההיסטוריה" אמר עבדל-קרים. "אי אפשר למחוק מהאדמה את ההיסטוריה שלנו". בזמן שהחוקרים והארכיאולוגים עושים דרכם כיוון העיר, אנשי צבא אסד ממשיכים להסתובב בתוךכה מחשש שבחלק מהאתר עדיין חבויים מטעני חבלה של דאע"ש.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.