צפו: התשובה הניצחת שהשיב דרעי לשטרן (וידאו)

כשדרעי סיפר בכנסת על הרפורמים שבנו שני בתי כנסת בכרמיאל. תשובה ניצחת לשאלת אלעזר שטרן ששאל למה מתנכלים להם. צפו {כששטרן ניסה להתקיל את דרעי}

שר הפנים אריה דרעי התייצב לשעת שאלות בכנסת, בין השאלות היו של ח"כ אלעזר שטרן שהעלה שאלה לדיון למה מתנכלים לרפורמים, למה אי אפשר להתחשב בהם, בפרט שהם הסכימו לבוא להסדר בכותל.

דרעי השיב בלי להתבלבל, "הרפורמים הם אחים שלנו אבל הם גורמים נזק גדול ליהדות.

שר הפנים סיפר בזעזוע, "הייתי השבת בכרמיאל והמארחים שלי, יהודים מסורתיים, הראו לי מבנה שנבנה על פי החלטת בג״צ כבית כנסת רפורמי. אמרו לי שביום כיפור הביאו לשם טרמפולינות לילדים ודוכני משקאות וממתקים. הראו לי מבנה נוסף בעיר גם הוא בית כנסת רפורמי".

"בשניהם ביחד יש שם אולי עשרה אנשים. אחד נוסח ספרד ואחד אשכנז. באחד מנגנים בגיטרה ובשני באורגן. אז אני שואל אותך: זו היהדות שאתה רוצה לקרב? אם זו היהדות – אני מוותר עליה. זה לא בית כנסת אלא משהו אחר. היהדות שאני מכיר זו ההולכת לפי השולחן ערוך. שמשמרת את ההלכה".

השר שאל בכאב, "מה יש לרפורמים מהכותל? הרי אני מתפלל שייבנה שם בית המקדש ויקריבו קורבנות ותהיה לשכת הגזית. הם הרי לא מאמינים בזה, אז מדוע הם באים לכותל? מה יש להם ממנו? הם רק רוצים לעורר פרובוקציות ופירוד בעם. הם במתכוון מנסים להרוס ולהחריב את הדרך המקורית בכל תחומי היהדות״.

צפו

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. הייתי בבר מיצוה של ילד רפורמ. הוא דיבר על מצוות וביניהן על כשרות. והוסיף לצחוק של הקהל. "" אני לעולם לא אוותר על המבורגר עם גבינה צהובה"

  אופיר |
  הגב
 2. מר דרעי. הרמב"ם פסק שתקופת הקרבנות נעלמה מהעולם. לא יקריבו עוד קרבנות לעולם גם אם יבנה בית מקדש.

  אופיר |
  הגב
 3. אחים???? נגד הלכה מפורשת!!!! דרעי רפורמי בדיוק כמוהם

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב