צפו: זה מה שאמר הסטייפלר על הרב ברלנד • וידאו

פרשת הרב ברלנד: המקובל רבי דוד חיים שטרן נחשף בסרטון בו הוא מגן על הרב ברלנד "קדוש מעונה בבית סוהר". וגם חושף כי הסטייפלר התבטא עליו "איש צדיק וקדוש". צפו בסרטון הנדיר

הרב ברלנד ששוהה במעצר עד תום ההליכים מקבל תמיכה מפתיעה: המקובל רבי דוד חיים שטרן נחשף בסרטון בו הוא מגן בלהט על ראש ונשיא "שובו בנים" וחושף מה הסטייפלר התבטא על הרב ברלנד.

"באו אלי בקשר להאי גאון וצדיק וקדוש ר' לייזר בן עטיא ברלנד שליט"א. אני מכיר את הצדיק הזה למעלה מ-50 שנה, אנחנו מדברים, דברנו הרבה ושוחחנו, והוא היה החברותא של גיסו של החזון איש, הסטייפלר, במשך שנים רבות, והוא היה אז אברך צעיר.

"שאלתי אודותו את הסטייפלר מה הוא אומר, רציתי לדעת, אז הוא אמר לי: 'תדע, הוא בקי בכל התורה כולה איש צדיק וקדוש!', וזה עדותו מפי גדול הדור, וברור כשמש שלסטייפלר היה רוח הקודש אמיתי, לית מאן דפליג על זה.

"אני הכרתי אותו (את ר' לייזר) היה לנו הרבה קשרים הרבה עניינים – יהודי מורם מעם, אין כזה יהודי שכולו היה חסד ורחמים, שהיה לו כסף – על המקום הוא חילק את הכל לצדקה, יהודי שמחלק כל כך הרבה צדקות וחסדים ברור לנו שהקב"ה משרה שכינתו על אדם.

"'המרחם על הבריות מרחמים עליו מהשמים', וממילא הקב"ה משרה עליו את שכינתו. והקב"ה ינחה אותו כפי שהקב"ה מבין, וברור לנו כולנו שאנחנו מצפים ומייחלים שהשם הטוב יעשה ניסים ונפלאות.

"אחרים לא מכירים את ר' לייזר כמו שאני הכרתי אותו ולא שאלו את הסטייפלר מה שאני שאלתי עליו, הוא היה אברך צעיר, סטייפלר גדול הדור, מבוגר ממנו, והיה חברותא שלו, לומדים שעות כל יום, זה עניין אותי מה הוא אמר עליו. הוא קדוש וטהור – זה הכל!

"רוצים לעשות כנס גדול, זה ברור שצריכים לעורר את הציבור! צריכים לבוא!".

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.