צפו: זועבי דוחפת שוטרים ומחוללת מהומה מחוץ לביה"ח (וידאו)

מחוץ לבית החולים ברזילי באשקלון נצפתה חברת הכנסת חנין זועבי מפגינה נגד ההזנה בכפיה של המחבל מוחמד עלאן, ואף דוחפת את השוטרים. צפו

מחוץ לבית החולים ברזילי באשקלון נצפתה חברת הכנסת חנין זועבי מפגינה נגד ההזנה בכפיה של המחבל מוחמד עלאן, ואף דוחפת ומתגרה בשוטרים.

בתגובה נזעקו אליה שוטרות ודחפו אותה לאחורה, זועבי ההמומה אמרה להם: "זה לא חוקי מה שאתם עושים  לי".

מספר מפגינים נגד מוחמד עלאן השיבו לחברת הכנסת הערביה: "שאלוקים יקח אותך אמן".

שופטי בג"ץ החליטו הערב (רביעי) להקפיא את צו המעצר המינהלי שהוצא למוחמד עלאן. "בשל מצבו הרפואי הנוכחי אין הוא מהווה סיכון לעת הזאת", הם קבעו.

בני משפחתו של עלאן הודיעו כי בעקבות הפסיקה תמה הפסקת הרעב שלו ויתאפשר להזין אותו במסגרת הטיפול הרפואי שניתן לו. הערב חלה החמרה במצבו ובבית החולים הוחלט שוב להרדים אותו.

זועבי התייחסה בתגובה להחלטה: "במשך כל תקופת האשפוז בברזילי, ראינו שהמדינה מנסה לצייר מראית עין של הומניות, כאשר בפועל המציאות קצת שונה. יש כמה שאלות שחייבות להישאל כאן: למה מנסים גם בשב"ס וגם בברזילי עצמו לשלוט באופן בלעדי במידע אודות מצבו של עלאן, כבר שבוע ימים? הצלב האדום מגיע לבית החולים פעמים רבות. מדוע לא מתאפשר להם לבדוק אותו בעצמם? חוץ מלהעביר למשפחה את מה שהנהלת ביה״ח אומרת להם, מה הערך של המעורבות שלהם חוץ מלצייר תמונה שקרית של ישראל ההומנית? מדוע לא התאפשר לרופא הפלסטיני לבקרו ביום ראשון שעבר? הרי את המסמכים הרפואיים אפשר היה לשלוח לו לרמאללה. כל זה מראה שהמדינה לא באמת מאפשרת שקיפות אמיתית, וזהו חלק ממלחמתה בעלאן".

 

צפו במהומה

הב הב הכלבה זועבי נובחת על השוטריםבהפגנה באשקלון.

‎Posted by ‎אריאלה לוי‎ on‎ יום רביעי 19 אוגוסט 2015

כזכור, לאחר שהמדינה הודיעה לבג"ץ כי תסכים לשחרור מוחמד עלאן אם יוכח שנגרם לו נזק מוחי בלתי הפיך – מתוצאות בדיקת ה-MRI שנערכה לו עולה כי העציר המינהלי אכן סובל מנזק מוחי כתוצאה ממחסור בוויטמין.

צפו בהודעת מנהל ביה"ח (באדיבות רשת)

"במהלך היום הוא החל לאט לאט לאבד את הקשר הקוהרנטי עם הסביבה ולא דיבר לעניין, דבר שיכול להצביע על בעיה במוחו", אמר הערב ד"ר חזי לוי, מנהל בית החולים ברזילי. "בבדיקה שנערכה לו ראינו שיש בגוף מסוים במוח נזק שמתאים לתמונה הקלינית שראינו".

מוקדם יותר בג"ץ דן היום בדלתיים סגורות בבקשה לשחרר את עלאן. "אם מצבו הרפואי והקוגניטיבי בלתי הפיך, הוא ישוחרר מהמעצר המינהלי", הבהירה המדינה. הדיון הופסק לצורך התייעצות וקבלת חוות דעת רפואית מורחבת.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.