עסקני 'הפלג' הפגינו מול לשכת הגיוס(וידאו)

בימים האחרונים: עסקני "ועד ההצלה מסכנת הגיוס", הקימו מוקד הסברה מול לשכת הגיוס – תל השומר, מפקדי הלשכה זעמו על פעילות ההסברה שלטענת העסקנים היא נועדה להפריע את מלאכתם בגיוס חרדים. וידאו ותמונות {תיעוד מהשטח}

אמש (שלישי) הגיעה קבוצת אברכים מטעם הוועד להצלת עולם התורה המזוהה עם 'הפלג' לפתח לשכת הגיוס, והחלו לפרוס שלטי הסברה ואזהרה על "הסכנה בלשכת הגיוס", וכן פתחו עמדת הסברה במקום, בה חולקו לכל המתייצבים חוברות הסברה מיוחדות, בשם "המדריך למתייצב" שהופקו במיוחד עבור מטרה זו, ובהם הוראות לדרכי ההתנהלות מול המראיינים בלשכת הגיוס.

צפו בעימות

דוכן ההסברה המאולתר עורר עניין רב במקום, והבחורים שנכנסו בזה אחר זה ללשכה נפנו לעיין בחומרי ההסברה שחולקו להם בדוכן.

התמונות באדיבות המצלם

בחור1

מפקדי הלשכה ובראשם יעקב ראשי מפקד הלשכה, יצאו לעבר האברכים ואיימו עליהם לעזוב מיידית את המקום וָלא ייעצרו. משלא הועילו האיומים הזמין יעקב ראשי ניידת משטרה למקום, השוטרים דרשו את תעודות הזהות של האברכים, ועל פי טענת האברכים, הם התחילו לשבור כמה מהשלטים.

לאחר שהשוטרים בדקו את תעודות הזהות של האברכים, לא מצאו שום אמתלה משפטית לאסור עליהם את העמידה במקום, והמשטרה עזבה את המקום למרות אי שביעות רצונו של יעקב ראשי שנותר במקום לבדו.

בחור2

נוכחות האברכים והשלטים הענקיים במקום משכה החוצה רבים מבין פקידי הלשכה הללו צילמו אותם מכל הכיוונים, כשלטענת האברכים מדובר בנסיונות להציק להם בצילומים, כדי לגרום להם לעזוב את המקום, לאחר שנסיון ההרחקה בכוח לא צלח. כן טוענים אנשי "ועד ההצלה" כי הם קיבלו תמיכה בלתי צפויה מ… רכז גיוס בכבודו ובעצמו, כשהגיע אליהם בשקט ואמר להם: "דעו לכם שאתם עושים פעילות קודש, המשיכו בדרככם…!".

בשלטי הענק שהוצבו לאורך מתחם הכניסה ללשכה, נכתב באותיות מאירות עיניים מספר הטלפון של ועד ההצלה המזמין את הבחורים המסובכים להתקשר ולהעזר, דבר שהכעיס במיוחד את הגייסים בלשכה הטוענים שאי אפשר לסבול מצב בו עומדים אנשים מחוץ ללשכה ועושים הכל כדי להפריע לך במלאכתך להרחיב את מעגלי הגיוס.

בחור מול מפקד

האברכים שפתחו את מוקד ההסברה מבהירים לעומת זאת, כי שום דבר לא ירתיע אותם ממאמצי ההצלה, ולנוכח ההצלחה הרבה, כלשונם, הם מתכוננים לקראת הרחבת הפעילות במקום, כשהם אפילו מתכננים להעמיד במקום מדי יום ביומו דוכן הסברה, להמשיך את הפעילות.

מ"ועד ההצלה מסכנת הגיוס" נמסר: "מרנן גדולי ישראל שליט"א המכוונים את צעדי "ועד ההצלה מסכנת הגיוס", הורו לעסקנים הי"ו כי כהמשך להרחבת פעילותו העניפה של הוועד בכל ערי ארה"ק, עליהם להתמקד בסיוע והצלה של בחורים שהצבא מערים עליהם בעיות, ונוכח הפשעים שמתחוללים בלשכת הגיוס, הורו לצאת לפעילות הסברה והצלה, מול שערי לשכת הגיוס במדור בני הישיבות (הממ"ח).

לשכת גיוס בחור

"לאחר התייעצות עם עורכי דין בכירים, ירדו עסקני הוועד ללשכת הגיוס, ופתחו עמדת הסברה במקום עם שלטים גדולים מאירי עיניים, המבהירים למתייצבים בלשכת הגיוס את הסכנה המרחפת עליהם. ומדריכים אותם לפנות ל"ועד ההצלה" בכל מקרה של סיבוך, ולו הקל שבקלים. כן חולקו במקום חוברות "המדריך למתייצב" ובהן מידע נחוץ על כל תרחיש.

"אנו מלאי סיפוק שעלה בידנו להציל עוד בחורים ואברכים מליפול לרשת הצבא, זאת חרף נסיונות ההתנכלות של ראשי הלשכה והמשטרה. בעז"ה וכהוראת הרבנים אנו נמשיך בפעילות קדושה זו, להציל כמה שיותר נפשות קדושות מבין ציפורני הטומאה, ודווקא שם על פתחי הטומאה יתגדל ויתקדש שמו יתברך!". הם מבהירים בנחרצות.

5 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. מלחמה הכי יעילה!!!

  ליידע את הבחורים מציידי הנפשות, שם המשחק

  מודעות והתגוננות.

  מסעוד אייזנקוט |
  הגב
 2. חחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח

  גדול!!!!

  חייב להקים עוד 100 עמדות כאלו,

  מי אמר שחרדים לא עובדים????

  אחמד לפיד |
  הגב
 3. חבל שלא הצטיידו בעו"ד. השוטר חרג מסמכותו. זה לא שטח צבאי נקודה. זה שטח ציבורי שעוברים ושבים מהלכים בו. זה לא הפגנה מכיון שלא היו אפילו שלשה אנשים מקובצים יחדיו.
  יש להגיש עתירה לבית משפט בגין קיפוח זכויות אזרח .

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 4. כל הכבוד להם!

  זו אכן דרך מאד מאד יעילה ורגועה להלחם בציד הנפשות במגרש שלהם. חזקו ואמצו!

  יוסף חיים |
  הגב
 5. כמה שילמו על הכתבה הזאת?
  "אברכים"… למה אני לא מכיר "אברכים" שנוסעים לתל אביב להפגין?

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב