צפו: אייכלר מכריז על הקמת מדינת כל אזרחיה בתגובה לחוקים נגד היהדות: "אין שום מקום למדינה יהודית"

צפו: אייכלר מכריז על הקמת מדינת כל אזרחיה בתגובה לחוקים נגד היהדות: "אין שום מקום למדינה יהודית"
בתגובה להצעות החוק שאושרו בכנסת, הצעות שנוגדות את היהדות מכל וכל, עלה ח"כ אייכלר וביקש להציע: "לא האמנתי שאני פעם אעלה להתנגד לכמות המלט בשק, אבל כאשר מדינת ישראל, מעלים עליה שקי מלט כבדים ומטביעים אותה באופן שהיא מאבדת את ייחודה כמדינת היהודים, וחוק אחרי חוק הופכים אותה למדינת כל אזרחיה ומהגריה, אז אולי צריך להוריד את הנטל כולו ולהכריז בזאת על הקמת מדינת כל אזרחיה שאין לה קשר, לא ליהודים ולא לערבים, לחסל את המלחמה בין היהודים והערבים, לסגור את כל הצבאות, לעשות אזור מפורז מנשק, לא יהיו מלחמות – יהודי, ערבי, נוצרי, מהגר, כולם יהיו".

אייכלר אמר עוד כי ההצעות האלו יגרמו להתאבדות המדינה היהודית: "רבותי, אתם הולכים להתאבדות. תורת ישראל לא תשתנה, ההלכה לא תשתנה – המדינה משתנה מיום ליום. כשבן גוריון עשה את הסטטוס קוו כשהוא רצה מדינה יהודית, במגילת העצמאות לא כתובה המילה "דמוקרטית" אלא מענק זכויות לכל יושביה. זה לא אומר שמדינת ישראל איננה מדינה יהודית, אלא שהיא מעניקה זכויות לאחרים גם".

"אז רבותי, או שנחזיר לכאן את הבריטים כדי שתהיה לנו מדינה מערבית או שנחזיר לפה את התורכים ותהיה לנו פה מדינה מזרחית. אין שום מקום למדינה יהודית שמתכחשת לתורת ישראל, נלחמת נגד היהדות". סיים אייכלר מעל הבימה את נאומו החריף.

צפו בוידאו מנאומו – באדיבות ערוץ הכנסת

צילום תמונה ראשית – פלאש 90

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.